Сьогодні, 7 грудня, в Україні вперше відзначили кращого вчителя фізичного виховання. Телеведучий Олександр Педан, який є лідером спортивного руху JuniorZ, вручив нагороду двом вчителям фізкультури. До речі, призовий фонд складався з його особистих коштів!

У 2017-2018 навчальних роках Олександр Педан разом із інструкторами спортивного руху JuniorZ об’їхали 11 українських міст та презентували на семінарах для майже 1000 вчителів фізичної культури нові види спорту. А саме:

фризбі

чирлідинг

петанк

флорбол

корфбол

хортинг

бадмінтон

сумо

регбі

Після семінарів вчителі запроваджували ці види спорту на уроках фізичної культури, у роботі спортивних секцій, гуртків, факультативів, а також при проведенні шкільних спортивно-масових заходів. Саме для таких педагогів Олександр Педан та команда оголосили у вересні старт конкурсу «Кращий вчитель фізичної культури 2018 року».

«Ми реально дуже радіємо, що нам вдається змінювати систему фізичного виховання у школах і що так багато вчителів по усій Україні вірять та підтримують  нас. Тому й обрати кращого серед величезної кількості претендентів, які надіслали нам заявки та матеріали, було дуже складно. Ми довго дискутували усією командою і все ж одну людину виділити не змогли, отже сьогодні у нас два переможці – два кращі вчителі фізичної культури», – зазначив Олександр Педан.

Двох переможців команда JuniorZ відзначила за те, що, хоча ці люди з маленьких сіл, та вони доклали максимум зусиль до впровадження нових видів спорту у школах. Так, звання «Кращого вчителя фізичної культури 2018 року» та премії по 15 тисяч гривень отримали:

Олена Шаніна, вчитель Кам’янського НВК ЗОШ 1-3 ступенів села Кам’янка, що на Херсонщині, та

Ігор Магльона, вчитель фізкультури Заміхівської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів села Заміхів, що на Хмельниччині.

«У нас зараз у школі є чирлідинг, петанк і фризбі. Діти у захваті, тому хочеться вводити ще і ще нові види спорту. Надалі плануємо вводити до навчальної програми флорбол та регбі. Єдине, у чому проблема, це інвентар. Проте є велика підтримка від сільської ради, нам допомагають із забезпеченням спорядженням», – розповіла Олена Шаніна.

«Вперше, коли потрапив на семінар JuniorZ – мене це все дуже захопило. Запровадив у школі вже п’ять видів спорту. Згодом провів семінар з нових видів спорту для вчителів, а після цього організував спортивний фестиваль орієнтовно для 300 учнів шкіл району. Запросив тренерів, які одразу ж вчили діток як грати у нові види спорту», – розповів Ігор Магльона.

Нагородження відбулось під час конференції Української федерації учнівського спорту, на якій також було підписано Меморандум про співпрацю Міністерства освіти та науки України та Спортивного руху JuniorZ.

«Шкільна система фізичного виховання потребує змін і вдосконалення. Саме тому МОН і УФУС (Українська федерація учнівського спорту) спільно з Олександром Педаном і рухом JuniorZ крок за кроком реалізують впровадження нових видів спорту у шкільну програму. Переконаний, що ставлення вчителів та школярів до уроків фізичного виховання зміниться, адже ми вже бачимо, наскільки захопливі й цікаві такі види спорту як фризбі, петанк, чирлідинг, флорбол тощо», – говорить заступник міністра освіти і науки України, президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

Команда руху JuniorZ наголошує, що усі охочі вчителі можуть вже починати збирати матеріали для участі у конкурсі «Кращий вчитель фізичної культури» наступного року, проте попереджують, що  умови будуть суворішими.

Довідка

JuniorZ – проект Олександра Педана з розвитку спорту серед школярів. Проект реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України (лист МОН від 03.01.2018 № 1/9-2), Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, НДУ «Інститут модернізації змісту освіти», Спортивного комітету України, численних національних федерацій з різних видів спорту.

Пропагуємо такі види спорту: чирлідинг, петанк, хортинг, флорбол, бадмінтон, корфбол, реґбі, сумо та фризбі. Проводимо  тренінги для вчителів фізкультури, директорів шкіл та батьків-активістів, фестивалі для школярів та інші заходи, які спрямовані на впровадження новітніх варіативних модулів і видів спорту до програми фізичного виховання школярів, формування у молоді здорового способу життя та заохочення до занять спортом.

Рубрики: Новости Отдых

Оставьте ваш комментарий