25 травня у столичному кінотеатрі «Київ» відбулась офіційна церемонія відкриття 48-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість». 

Серед відомих гостей церемонії – акторка Лариса Кадочникова, ведуча Ярослава Кравченко, актор і режисер Ахтем Сеїтаблаєв, мисткиня Жанна Кадирова, актори Олеся Жураківська, Олег Москаленко, В’ячеслав Довженко, Олексій Тритенко, хореограф Олена Шоптенко, ведуча Надія Матвеєва.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Ведучим відеоцеремонії відкриття став символ фестивалю «Молодість» — Олень. З великого екрана він розповів про програми та журі кінофестивалю. Режисером фільму-відкриття була Наталя Пятигіна.

Фентезі про Елтона Джона стане фільмом-закриттям КМКФ «Молодість»

Зірковим гостем кінофестивалю став легендарний британський режисер Пітер Ґрінвей. Йому було вручено почесну нагороду «Молодості» —  «Скіфський олень» за внесок у світове кіномистецтво.

«Молодість — це не питання віку, це — міст, який поєднує покоління. І класика світового кіно завжди присутня на наших екранах. Ми започаткували цей приз за внесок у світовий кінематограф. Він важливий як для нас, так і для молодого покоління кінематографістів, яке виховується на класиці світового кіно. Пишаємося, що цьогоріч цей приз, за внесок у світовий кінематограф, отримує видатний кінорежисер Пітер Ґрінвей», — сказав Андрій Халпахчі, вручаючи нагороду.
У свої промові режисер згадав оператора Сашу Вєрні, з яким він зняв 8 фільмів.

«Мені хочеться вірити, що ця нагорода присвячена не тільки й не стільки моїй скромній персоні та моєму скромному вкладові в розвиток світового кіно, як і великому майстру кінематографа — Саші Вєрні. Свого часу він, попри те, що йому вже було за 70, погодився вийти з пенсії, допомогти мені працювати над фільмом «Зет і два нулі»», — розповів режисер.

Кінофестиваль «Молодість»: хто в журі?

Верні за свою кар’єру зняв не менш як 60 фільмів. Свого часу він працював асистентом ще з легендарним режисером Жаном Кокто.

У межах програми «Століття» до річниці Саші Вєрні 26 травня відбудеться показ фільму Пітера Ґрінвея «Зет і два нулі» у кінотеатрі «Баттерфляй DeLuxe».

Гостей привітав і Пилип Іллєнко.

«Я порахував, що для мене це вже 25-та «Молодість», яку я відвідую. Мене це дуже тішить. Саме тут я дуже багато дізнався про кіно, зробив свої перші кроки, які привели мене туди, де я опинився зараз. Я впевнений, що ми й надалі підтримуватимемо цей фестиваль», — наголосив Голова Державного агентства з питань кіно.

Кінофестиваль триватиме до 2 червня. За 9 днів глядачам покажуть понад 200 кінострічок. Церемонія нагородження переможців відбудеться 1 червня. Найкращий дебютний повнометражний фільм Міжнародного конкурсу фестивалю отримає нагороду «Скіфський олень» і 10 000 доларів США від спонсора Гран-прі фестивалю — «Лото-Забава».

Фото: molodist.com

Рубрики: Party Кино

Оставьте ваш комментарий