На вихідних відбулась церемонія нагородження найкращих фільмів КМФК «Молодість», що у 48-й раз проходив у Києві. Нагороди отримали як вітчизняні, так і закордонні стрічки.

Гран-прі — нагороду «Скіфський олень» та 10 тис. долл. отримала кінострічка «Дикий» (режисер Каміль Відаль-Наке, Франція). У фільмі розповідається про чоловічу проституцію. До неї змушений вдатись головний герой, аби знайти любов і свободу, якої він прагне. Він не знає, що чекає його в майбутньому, але все одно вирушає в дорогу.

«Усі фільми надзвичайно якісні та зворушливі. Чесно кажучи, я іноді забувала, що є членкинею журі, переглядаючи їх. Вибір був важкий, але він є», — зазначила голова Міжнародного журі фестивалю Ірма Вітовська.
Наайкращий повнометражний фільм та сертифікат на 2 тис. долл.: картина «Колібрі» (режисерка Бори Кім, Корея).

«Я вже отримала одну нагороду за цей фільм (журі FIPRESCI стрічка була визнана найкращим повним метром. — Прим.), але отримати саме цю нагороду особливо важливо для мене. Дякую усьому кінофестивалю «Молодість» та своїй команді», — наголосила режисерка.


Найкраща короткометражка: «Безумовна любов» (режисер Рафаль Лисак, Польща) плюс сертифікат на 2000 долл. Польська кінострічка — про стареньку бабусю та її онука-гея. Також цей фільм здобув нагороду в номінації «приз глядацьких симпатій».

«Це дуже важливий приз, адже ми робимо фільми саме для глядачів. Велика радість та велика мотивація для наступних робіт», — подякував аудиторії режисер.


Призом сумою 2000 доларів США та «Скіфським оленем» у межах Міжнародного студентського конкурсу було відзначено стрічку «Як запустити повітряного змія?» (режисер Лоранд Ґабор (Румунія).Головний приз конкурсу Molodist Teen Screen (кіно для підлітків) дістався фільму «Занадто далеко» Сари Вінкенштетте (Німеччина, 2019).

Заповітного «Скіфського оленя» за найкращий фільм Національного конкурсу та грошовий приз сумою 50 тис. грн здобула стрічка «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної (Україна).

Найкращий ЛГБТК-фільм — кінострічка Марко Берґера «Блондин» (Аргентина, 2018): «За донесення засобами кіномови потягу між двома чоловіками в мачистському середовищі, яке пригнічує та позбавляє їх здатності висловити власні почуття».

Офіційна церемонія нагородження 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулась у колонній залі Київської міської державної адміністрації. На червону доріжку завітали голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, члени Міжнародного журі фестивалю Ірма Вітовська, Марія Разґуте, Сара Серрайоко, Ніна Анджапарідзе, Світлана Уварова, телезірка Роза Аль-Намрі (на фото), танцівники Катерина Кухар та Олександр Стоянов, актор Олексій Тритенко та інші.


Ведучими святкового вечора стали обличчя телеканалу СТБ Григорій Решетнік та ведуча програми «Факти» на ICTV Оксана Гутцайт.


Спеціальними дипломами журі нагороджуються фільми за категоріями:

Студентські фільми:
«Літо електричного лева», реж. Дієґо Сепеде (Чилі);
«Сестри Хараріху», реж. Хорхе Кадена (Швейцарія).
Короткометражні фільми:
«Люсія на роздоріжжі», реж. Валентіна Морель (Бельгія, Франція);
«Холодна літня ніч», реж. Яш Савант (Індія).
Повнометражні фільми:
«Наступного дня, як мене не стане», реж. Німрод Ельдар (Ізраїль);
«Сусіди», реж. Ґіґіша Абашидзе (Грузія).
Cпеціальні дипломи журі в межах конкурсу отримали такі роботи :
«Кохання», реж. Микита Лиськов (Україна, 2019);
«Колір фасаду — синій», реж. Олексій Радинський (Україна, 2019).
Почесну нагороду «Молодості» — «Скіфський олень» — за внесок у світове кіномистецтво отримав Пітер Ґрінвей.

Рубрики: Party Кино

Оставьте ваш комментарий