Його пісні чув кожен, хто любить українське. Андрій Князь, виконавець хітів «Чужа наречена», «А на Україні» та багатьох інших, нещодавно заявив, що повертається у великий шоу-бізнес та обіцяє невдовзі дивувати своїх прихильників музичними новинками. Співак розповів TG, чим була зумовлена пауза та що зараз є приорітетним у його житті.

Нова музика: Loboda, Герман Ненов, «Время и Стекло», Макс Ермаков, Андрій Князь, Fo Sho, «Гапочка», Brosko

— Андрію, після довго творчого затишшя, що спонукало повернутись до випуску кліпів та пісень?

— За період творчої паузи я писав пісні, знімав кліпи і концертував, але не так багато, як би цього хотілось. У 2014 році була пісня і відео «Дякую тобі мамо»; У 2015 році — «Синє небо, жовте поле»; у 2016 році випустив  «А ти люби»; А у 2017-му — дует з молодою співачкою Анастель «Грай вигравай». Минулого року був дуетний рік, з Ярославою Руденко «В тихому гаю», з Наталею Фаліон («Лісапетний Батальйон») пісня «Часничок» і, звичайно, розпочав новий етап в творчості із співпраці з Андрієм Сторожем (гурт «Авіатор») та поетесою Оленою Поповою над піснею «Знаєш». Саме на цю пісню було відзнято відеокліп, режисером якого виступив Радіслав Лукін. До слова, прем’єра відбулась цієї весни.

— Чим ще, окрім музики, займались?

— Науковою діяльністю — писав докторську дисертацію на тему «Процеси фольклоризму в пісенно музичному-мистецтві України (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)». Скажу, що це робота, дослідження музичної фольклорної спадщини, розвиток і сучасний стан фольклоризму в Україні і його майбутнє. Вже як 10 років працюю доцентом на кафедрі музичного мистецтва у Київському національному університеті культури і мистецтв, тому реально часу бракувало, аби поєднати і сольну кар’єру. Але все ж таки інколи вдавалось, оскільки не уявляю себе без музики, сцени і своїх прихильників.

— Плануєте регулярно дивувати своїх шанувальників новинками?

— Вже наступного тижня буде презентована нова авторська пісня «Закохався я», на яку теж буду знімати відеокліп, в пленері реліз на кінець серпня. Також є вже три пісні, записані, і написано ще три, над якими ми працюємо. Тобто робота кипить — поки студенти на канікулах, я працюю в поті чола!

— В нових піснях Андрій Князь буде ліричним чи, навпаки, веселим та розважальним?

— Докладу усіх зусиль,  аби мої шанувальники отримували лише позитив: чи то будуть веселі, танцювальні чи ліричні пісні. Вважаю, що треба пропагувати радість, добро, любов до людей, землі… Кохання і повагу до дівчини, жінки! Це те, чим рухається людина по житті, це те, чим має жити кожен.

— Ви відпочиваєте влітку, чи, навпаки, невтомно працюєте перед початком осіннього сезону?

— Відпочинок поки тільки може снитися! Мрію хоч на тиждень поїхати на море. Поки що не знаю чи це буде Одеса, чи закордон, але дуже вірю в те. Точно є запланована поїздка у вихідні дні з друзями. Це стало нашою  хорошою традицією — на початку вересня відпочивати на Азовському морі на Арабатській Стрілці. До слова,  ця поїздка буде четвертою за рахунком. Тобто, без моря, цього року точно не залишусь. Ну і обов’язково восени на вихідні поїду в улюблені українські Карпати, надихнутись на плідну викладацьку і сольну роботу.

— Чи «зайшла» крайня пісня та відео робота, на вашу думку? Яким був перший фідбек?

— Чи сподобалась пісня і відео, потрібно запитати у прихильників, програмних директорів радіостанцій та музичних каналів! Відгуки,  які я чув особисто, можу сказати «непогано», звичайно, хочеться кращого, але не все і не одразу. Я завжди кажу, що краще буду йти своїм шляхом, впевнено, чесно до своєї цілі і з щирим серцем до свого глядача.

— У словах цієї пісні є рядки:«Знаєш, не знаєш, а я тебе любитиму». Хто ж та людина, яка повинна знати?

— Для мене це моя кохана дівчина, з якою ми вже два роки пліч-о-пліч. А взагалі це пісня про кохання до одної єдиної. І щоб кожна дівчина, жінка завжди чула такі слова підтримки, любові  і звичайно дії свого коханого чоловіка.

— Як ви вважаєте, які якості допомагають вам у досягненні цілей?

— Напевне, те що передалось від батька і мами. Це наполегливість, віра в себе і любов до справи, роботи, яку любиш і робиш чесно. Девіз мого життя — «Завжди йти вперед, і ніколи не зупинятись на досягнутому».

— Хто є вашою підтримкою та опорою у житті, з ким радитесь стосовно своєї творчості?

— Підтримка і опора — це найрідніші і найдорожчі, найкращі батько і мамочка. Кохана жінка, яка постійно надихає, допомагає. Мої найближчі друзі, куми, хресні діти, яких в мене вже четверо, які завжди є першими слухачами моїх пісень. І, звичайно, мої дорогі прихильники, глядачі, слухачі, вдячна публіка, заради якої виходжу на сцену і дарую радість, а ще отримую справжню насолоду від роботи!

— Ні для кого не є секретом , що Андрій Князь мав неабияку популярність у 90-х роках. Одразу постає питання, наскільки відрізняється теперішній шоу-бізнес від тих років?

—  Популярність до мене прийшла з хітом «Лише заради тебе», автором якої була відома авторка  Ганна Кривута, 2001 рік. Другий справжній хіт відомого композитора Руслана Квінти і поета Віталія Куровського «Чужа наречена», це  2005 рік. «Ні то не я» 2006, «Ти хто така», 2008, «Моя країна», «А на Україні» 2010-2011 відомого композитора Ніколо Петраша. Можу зробити висновок, що я з 2000-х. А шоу-бізнес відрізняється кардинально.

— Важко було вийти тоді на всеукраїнський рівень?

— Звичайно, важко, легко рідко що вдається! Тим паче,  в той час не було талант-шоу, які можуть зробити людину відомою за ніч. Хоча в цьому є теж свої мінуси, бо коли талант-шоу «Караоке на Майдані» і «Шанс» були єдиними в Україні, відповідно і переможці там були відомі і залишились на роки. А що сьогодні? Де всі є з «Фабрик Зірок», «Голосу Країни» чи «Х-Факторів» ?«На плаву» втримались одиниці, а всі решту мали «хвилину слави», і повернулись до звичайного і буденного життя.

— Не можемо оминути і запитання стосовно пісні, яка була і продовжує бути справжнім хітом — «Чужа наречена». Знаємо, що були спроби перекупити її. Як створювався цей хіт?

— «Чужа наречена» — це справді знакова пісня в моїй творчості. Історія досить проста, але цікава. Коли переїхав з рідного міста Львова до Києва, у 2003 році познайомився  з композитором Русланом Квінтою. Коли прийшов до нього на студію, розказав історію з свого життя, про весілля, яке не відбулось. Це саме той час коли моя наречена виїхала у США з сім’єю і вийшла заміж. Одним словом, кинула мене. Історія кохання буквально за декілька годин стала піснею, слова написав поет Віталій Куровський.  В цьому тандемі ми створили 10 пісень, і в 2005-2006 світ побачив альбом «Чужа наречена».

Оставьте ваш комментарий