Картина режисера Нарімана Алієва «Додому» взяла участь у відборі, що проводить Український Оскарівський комітет — для висування фільму на міжнародну премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України.

Ахтем Сеитаблаев снимается на Арабатской стрелке

Цього року стрічка «Додому» була єдиним претендентом, тому цілком ймовірно, що саме цей фільм буде представляти Україну на 92-й церемонії вручення премій «Оскар» 9 лютого 2020 року. Але його ще треба затвердити — засідання комітету та пресс-конференція відбудуться 23 серпня.

За сюжетом, втративши старшого сина унаслідок військових дій на сході України, головний герой Мустафа вирішує поховати його на батьківщині, у Криму. Разом із молодшим сином вони вирушають у подорож, яка залишить глибокий слід на їхніх стосунках. У ролях — А. Сеїтаблаєв, Р. Білялов, В. Жданов та ін.

Роман Семисал переучился на киношного артиста

Світова прем’єра стрічки відбулася 22 травня 2019 року на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона брала участь в конкурсній програмі «Особливий погляд». Українська прем’єра фільму відбулася 14 липня 2019 на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі, де він здобув Гран-прі «Золотий Дюк».

В український обмежений прокат стрічка вийде 7 листопада 2019 р.

Нагадаємо, нещодавно Ахтем Сеїтаблаєв отримав почесне звання члена Європейської кіноакадемії. Він також є лауреатом Національної кінопремії «Золота Дзиґа» за фільм «Кіборги».
Рубрики: Кино

Оставьте ваш комментарий