У вересні на «Інтері» стартує нове психологічне ток-шоу про стосунки чоловіків і жінок – «Роман з Ольгою». Його ведучі – Ольга Фреймут та Роман Кадємін. Напередодні прем’єри Ольга розповіла про нову програму, втілену мрію, літній відпочинок та поділилася секретом міцних стосунків.

– Олю, як ви наважились на такі кардинальні зміни: новий телеканал, нова програма, новий партнер?

– Моєю впізнаваною фразою є: «Не ходіть по інших каналах». Я її вигадала ще за часів ранкового шоу. Зараз люблю її повторювати з іронією. Адже з часом зрозуміла, що працюю якраз навпаки: за американською моделлю. Обираю не канал, а проект, в якому можу бути цікава і собі, і глядачам. Тому й наважилася на радикальні зміни: ну як можна було відмовитися від психологічного ток-шоу, в основі якого – стосунки між людьми?

Звісно, моїм улюбленим проектом завжди був «Ревізор». Люди і досі мене на вулиці кличуть не «Олю!», а «Ревізоре!». Мені дуже цінно боротися за права, якість, справедливість. А от розважальні проекти, якими я займалася, частково вдавались, частково – ні. Глядач дивно реагував на мої спроби веселити його, люди писали, щоб я займалася перевірками. Саме тому програма  «Оля» не стала такою рейтинговою, як мені б хотілося. Адже щойно ми відступаємо від покликання – життя повертає нас на прописаний небом маршрут… Можна було взятися за інші проекти, йти в політику чи вести політичні програми. Пропозиції були. Але я ж усе життя на телебаченні боролася з зашкарублою системою у нашій державі: перевіряла заклади харчування, готелі, школи, садочки, лікарні. Тому йти в політичні шоу й асоціюватися з тим, проти чого боролася, я так і не змогла.

Насправді я про таку програму тихо мріяла. Перед Новим роком ми ж усі загадуємо бажання. У моєму списку на 2019-й була мрія – психологічне ток-шоу. Я навіть описала, як я його бачу. Психологія – це логічне продовження моєї кар’єри, тим більше що я запланувала здобути освіту психолога. Навіть обрала університет у Лондоні, щоб здобути ще одну освіту, ступінь магістра психології.

– Чому саме Лондон?

– Тому що знайшла там цікавий річний курс. В Україні можна здобути гарні знання з психології. Але вузькоспеціалізованого курсу, який би мав стосунок до журналістики, я не відшукала. Крім того, я навчалась у Лондоні, мені подобається британська система освіти.

– Вам доведеться опинитись у вирі людських емоцій. Ви, за власною оцінкою, – стресостійка людина? Можливо, у вас є якийсь власний рецепт того, як тримати рівновагу в складних ситуаціях?

– Я абсолютно не стресостійка, дуже емоційно реагую на все. Кажу собі: так, не треба показувати емоції, бо вони видають нашу слабкість, але  тільки-но приходить ситуація, на моєму лиці все видно. Я – за відверті стосунки. Просто коли щось не подобається у роботі чи в особистому житті, потрібно говорити вже і зараз. Тримати емоції у собі небезпечно, негатив може виплеснутися в невдалий момент. Я не тримаю емоції всередині роками, а дозовано показую те, що відчуваю.

– Психологи говорять, що емоції потрібно проживати одразу, не капсулювати їх у собі…

– Треба теж пам’ятати, щоб суспільству було з тобою зручно. Ніхто не скасовував вихованості, ввічливості.

– Як вам працюється з новим партнером, Романом Кадєміним?

– Мені дуже подобається його мужність та чоловіча стриманість, скромність. Мені здається, що таких інтелігентних співведучих в мене ще не було. А ще в Романа величезний досвід роботи у спортивній журналістиці, у прямому ефірі. Глибокі знання, які вражають, і розуміння того, чим він займається. Такі люди не вміють бути поверхневими. Попрацювати разом у розмовному жанрі – цікаве завдання.

– Як відреагував чоловік, коли дізнався, що знову доведеться ділити дружину з командою іншого телеканалу?

– На відміну від більшості, він не вважає, що людина повинна до пенсії сидіти на одному каналі. Він знає мій характер. Я маю почувати себе на своєму місці, там, де я можу щось важливе зробити для людей. Володя подивився тракти (робочий відеоматеріал нового проекту – прим. редакції), як я себе поводжу в кадрі, і йому сподобалось, хоча він зробив певні зауваження.(Усміхається). Чесно кажучи, він надіслав мені кілометрового листа з правками. Це так цінно! Йому особливо сподобалась редакторська робота колективу.

– У світі соцмереж та трудоголізму – у чому головна проблема в спілкуванні жінок та чоловіків?

– Якось у Мюнхені ми з чоловіком вечеряли в ресторані. За сусіднім столиком сиділа пара, яка привернула нашу увагу. Він дивився у свій телефон, вона – у свій, і так впродовж усієї вечері. Мені стало дуже холодно від таких стосунків. Тоді ми з чоловіком домовились: якщо в нас колись так буде, ми просто не будемо разом.

Це також про етикет і ввічливість. Коли ви разом, треба відкладати телефони геть.  Щедрими треба бути, але не в матеріальних проявах, а в увазі одне до одного. Бо можна бути присутнім тілесно, а насправді літати десь далеко в небесах, не чути одне одного.

– Яке ваше головне завдання у ток-шоу «Роман з Ольгою»? Мирити? Виховувати? Бути суддями?

– Допомогти розібратися в ситуації. Показати, що вихід є. Це як психоаналіз. У студії, окрім мене й Романа, будуть досвідчені, мудрі експерти. На прикладах окремих історій ми сподіваємося всі разом допомогти людям з проблемами у стосунках, у сім’ях. Довести, що вихід є. Щоб усі знали: не можна залишатися з бідою наодинці.

– А як ви у родині підтримуєте почуття? Чи бувають у вас романтичні вихідні лише для двох?

– У нашій сім`ї ми одне одного не ігноруємо. О дев’ятій – вкладаємо дітей спати, потім – вечеряємо, виходимо на ґанок, можемо  спокійно розмовляти… З дев’ятої до дванадцятої в нас щовечора є три години тільки для нас.

Іноді їздимо за кордон, тому що і Володі, і мені іноді потрібні творчі перезавантаження. Але це – інше, не про підтримання почуттів. Якщо їх немає, то підтримувати нічого, а відновлювати штучно – не варто. Якщо почуття у пари є, то це завжди видно. Тому ми виїжджаємо, але обираємо маршрути без пересадок, щоб, якщо раптом у когось температура, хтось із дітей дуже заскучає за нами, швидко повернутися додому.

– Чи потрібно жінкам і чоловікам розуміти одне одного, чи варто приймати такими, як є, і просто любити?

– Ні, мабуть, зрозуміти до кінця – не зможемо ніколи, але ж у цьому і є задум Господній, задум Всесвіту. У цьому – краса стосунків. Треба приймати свого чоловіка, намагатися дивитися на світ його очима і просити, щоб він дивився на світ твоїми. Я колись дуже ображалась, що Володимир не робить багато компліментів. Усі ж ми чекаємо постійного захоплення, оберемків квітів. Але потім починаєш цінувати інші речі: коли він турбується, чи ти не захворіла, коли подає горнятко кави, робить усе, щоб ти не хвилювалась. Або зараз, коли напружений період і він знає, що мені треба добре відпочивати і бути гарною, сам спить із дітьми. Я вже місяць ночами висипляюсь. Такі речі важливо розуміти і цінувати.

– Ви – людина, що розуміється на моді і слідкує за всіма останніми тенденціями. Що порадите дівчатам? Що обов’язково має бути в гардеробі цієї осені?

– Я зараз – більше мама, мабуть, ніж модниця. Але в моєму гардеробі мене зараз дратують якісь рюші, яскраві та епатажні фасони. Моя порада дівчатам, які вже знають, хто вони є і що їм личить, – не купувати багато гостромодних речей.

Якщо ти придбала плаття з великими квітами чи модного кольору канарейки, ти не зможеш його вдягнути багато разів. Воно запам’ятається і швидко набридне. Тому сьогодні я обираю класичні універсальні сірі, кремові, чорні, білі відтінки. Такий гардероб проживе довше.

– Але ж ви все одно щось читаєте, дивитесь, чимось надихаєтесь у своїх образах? Чи це справа рук стилістів?

– На телебаченні мені допомагають стилісти, але я сама обираю свій стиль . Часто вдягаю речі з особистого гардероба. Мої образи телеведучої та в побуті не дуже відрізняються. Але в кадр я одягаюся нарядно, обираю взуття на підборах. Зустріч із глядачем для мене завжди свято.

Мене особисто дуже надихають лондонці. Мені подобається заходити в лондонське метро і спостерігати, як дівчата їдуть у справах зі станчиками кави в руках, рожевими щічками, бездоганним мейкапом, і в кожної в образі – якась модна деталь обов’язково. В них завжди чисте, охайне, доглянуте волосся, хоча стрижка чи укладка – зазвичай нескладні. Подобається дуже сміливе поєднання кольорів і те, що їм це вдається поєднувати. Вони вміють дуже красиво носити аксесуари. Через те, що в них погода змінюється, вони навесні чи восени часто носять рукавички і парасольки.

В мене є друг, Майкл Кол, королівський кореспондент, йому скоро буде вже, напевно, 90 років. Він завжди має з собою високу довгу парасольку. І хустинку. Оскар Уайльд носив завжди гвоздику в кишеньці, а він носить хустинку. Якщо так робити в Україні, це матиме комічний вигляд. А в Лондоні це настільки органічно!

Ольга і бабуся Юлія Йосипівна і дідусь Микола Михайлович

– Яким було найяскравіше враження цього літа?

– Подорож зі Златою. Ми літали на Балі вдвох, провели там разом два тижні. Вона трохи ревнує мене до молодших дітей, до нової сім’ї, тож кожного літа ми кудись летимо лише вдвох. Минулого року – до Каліфорнії, цього – на Балі. Хоча Злата зробила вигляд, що подорож їй не зовсім сподобалась, що краще було б полетіти в Америку, але ж я бачу, що це не так. Я насправді дуже не люблю літати. На Балі складний переліт – через гори, океани, літак дуже трусить… Але це було моє висловлення любові до дочки.

– У спілкуванні зі Златою були якісь моменти, які б ви не хотіли повторювати з молодшими дітьми?

– У мене зі Златою теплі стосунки, але ж вони і складні. Бо я одразу їх перетворила на стосунки друзів. Цього не повторюю із молодшими дітьми. Хоча вони, як і Злата, бачать мою слабинку. Наприклад, раніше Володя їх купав, а тепер вони хочуть , щоб я їх купала, бо я це швидше роблю. Володя сто разів почистить зуби, намилить голову, перевірить, чи все чисте. А в мене все дуже швидко, і купання – теж, раз-раз — і я їх помила. Тож мама їх більше влаштовує. І я інколи піддаюся.

Ольга з сім’єю

– Про відпочинок із усією сім’єю залишається лише мріяти?

– Так, більше відпочити цього літа не вдалось, було дуже багато роботи. І з програмою «Роман з Ольгою» були моменти повного занурення в процес, хоча ще йшла підготовка до зйомок. Багато часу присвятила своєму видавництву Snowdrop. Зараз ми готуємо із відомим педіатром Наталією Кундіною книгу про догляд за дитиною до року. Там буде про все: від того, як міняти підгузки, як привести дитину до режиму, коли давати першу підкормку, до порад лікаря. Така інформативна, класна книга для мам виходить! Готуємо ще одне видання з народознавства… Я дуже люблю книги, весь цей рік багато сил присвячувала видавництву, і радію, що це зернятко потрошечку починає проростати. Був період, коли я не хотіла більше мати жодного стосунку до будь-яких телепроектів, говорила, що буду займатися лише виданням книг. Але рада, що моя мрія про психологічне ток-шоу все-таки здійсниться. Це новий формат для українського телебачення. Ми звикли сьогодні всіх розважати і говорити про політику. А це – психологічне ток-шоу. Але хочеться вірити, що людям воно сподобається.

Оставьте ваш комментарий