Жовтень у Національній опері України – дуже насичений. У першій половині місяця на глядачів чекає зустріч з нашим титулованим співвітчизником Андрієм Кимачем (баритон) одразу у двох постановках: «Кармен» (9 жовтня) та «Алєко» (15 жовтня).

Одним з перших серед іменитих сучасників Жоржа Бізе музику «Кармен» оцінив П.І.Чайковський. «Опера Бізе, — писав він, — шедевр, одна з тих небагатьох речей, яким судилося повно зобразити музичні прагнення цілої епохи. Років через десять «Кармен» буде найпопулярнішою оперою в світі». І ці слова виявилися пророчими.

Цього разу на шанувальників музики Бізе очікує сюрприз, який підготувала Національна опера в рамках проекту «Українські оперні зірки у світі». Про це розповів ініціатор проекту, головний режисер Національної опери, Анатолій Солов’яненко: «З радістю повідомляю про участь в жовтневих спектаклях «Кармен» (в ролі Еськамільо) та  «Алєко» (Алєко) Андрія Кимача – прекрасного артиста, який цього року завоював тріумфальну перемогу на одному з найпрестижніших конкурсів оперних співаків BBC Cardiff Singer of the World та став найкращим молодим оперним співаком світу 2019 року. Ще раз вітаю Андрія з блискучою перемогою! З нетерпінням чекаємо на його дебют на київській сцені!».

Примітно, що Андрій Кимач на міжнародному конкурсі виконував арію тореадора з опери «Кармен» і арію Алєко з однойменної опери Рахманінова.

Андрій Кимач родом з Вінницької області. Закінчив філософський факультет університету ім. Т.Г. Шевченко та вокально-диригентський факультет Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського (педагог Володимир Гришко).

Конкурс BBC Cardiff Singer of World (Кардіффські голоси) — міжнародний конкурс оперних співаків, який проходить раз на два роки в британському місті Кардіфф. Він вважається найпрестижнішим конкурсом оперного співу серед молодих виконавців віком з 18 до 32 років. «Мрія буквально стала дійсністю. Я пам’ятаю, як в юності дивився цей конкурс, і навіть мріяти не міг про те, що буду в ньому брати участь, не кажучи вже про перемогу», — розповів Кимач.

Крім того, упродовж жовтня шанувальників приємно вразить й зустріч із зіркою Людмилою Монастирською в ролі Єлизавети Валуа («Дон Карлос»). Ну, а поціновувачі хореографічного мистецтва отримають насолоду від балетних постановок на музику М. Равеля та Мануеля де Фальї.

Рубрики: Музыка

Оставьте ваш комментарий