З 7 по 11 жовтня у програмі «Вікна-новини» на СТБ виходитиме спецпроєкт кореспондента Дмитра Литвиненка «Місія», присвячений космічній галузі та перспективі її розвитку в Україні. На прикладі героїв новинного серіалу та здобутків нашої країни команда «Вікон» спробує довести, що космос – це не славне минуле України, а її сьогодення та майбутнє, яким варто пишатися.

Певец Андрей Kishe отправился в космос

Рівно 50 років тому людина вперше здійснила висадку на Місяць. Тоді як сьогодні Китай має намір заснувати там базу, а президент США Дональд Трамп планує, щоб американці за 5 років повернулися на Місяць для досліджень та подальших місій.

Космічна наука нині – одна з найрейтинговіших тем для мас-медіа Голлівуду та всього світу. Фільми «Марсіанин» та «Інтерстеллар», «Аватар» та «Армагеддон», «Гравітація» та «Зоряні війни», серіал «Теорія Великого Вибуху» – все це симптоми того, що суспільство не втрачає зацікавлення космосом.

Олександр Педан збирається у космос

«Космос – одна з найбільш комерційно привабливих галузей сучасного світу. Саме там народиться перший доларовий трильйонер. Завдяки цій галузі в України чудові шанси бути в авангарді цивілізації. Разом зі світом колонізувати Місяць та Марс. Ми маємо прекрасний фундамент, науку, досвід. Але суспільство не знає про це. До речі, перший ступінь американської ракети-носія «Антарес» і європейського носія «Вега» зроблені в Україні. Космічна галузь довго була секретною, і підприємства-флагмани так і не навчилися про себе розповідати пересічним громадянам. І ми нині робимо це за них, – зазначає Дмитро Литвиненко. – Є міф, що український космос – це минуле, щось часів Корольова, Гагаріна, Янгеля. А ми доведемо, що саме зараз в Україні є неймовірно крута космічна галузь, неймовірно цікава і прибуткова. Ми – не аграрна країна, не сировинна. У нас є хай-тек, яким треба пишатися».

JULINOZA открыла двери в собственный космос (ВИДЕО)

Телеглядачі дізнаються про студентів, інженерів, науковців, керівників віком до 40 років, які роблять фантастичні речі. Героями циклу сюжетів стали унікальні українці, серед яких:

  • фанат «Зоряних війн» та комп’ютерних шутерів, який став головним конструктором КБ «Південне» в 40 років;
  • журналіст, який різко змінив фах і став корегувальником орбіт супутників у НАСА;
  • дослідник темної матерії, який має всі шанси отримати Нобелівську премію;
  • школярі, які марять космосом і запускають справжні ракети на цукровому паливі.

Команда «Вікон» порівняє роботи українців з найкращими світовими зразками, відвідає один із найбільших світових космічних форумів, який проходить у Парижі, аби телеглядачі повірили в те, що Україна – один із визнаних лідерів космічної галузі світу.

Дивіться спецпроект «Місія» з 7 по 11 жовтня у випусках програми «Вікна-новини» на СТБ о 17:30 і 23:00.

Рубрики: ТВ

Оставьте ваш комментарий