Фільм «У справу втручається Остап Гуляй» — це розповідь про серйозні речі простою мовою комедії. Режисер Максим Лукашов каже про свій дебютний повний метр, що це — авантюрна комедія про нестандартні методи боротьби із сепаратизмом. В якості джерел натхнення називає українську народну казку «Пан Коцький», картини Альфреда Гічкока «39 сходинок» та «Великий Лебовські» братів Коенів.


«Задум  картини у мене з’явився ще у студентські роки. Я любив відпочивати у Криму і  вже тоді     відчував певну напругу на півострові.   З’явилась ідея написати сценарій, у   якому в Криму зріє заколот, але на   заваді терористам  стає звичайний   київський хлопець, випадково втягнутий у події.  Потім сталась  анексія, і я припинив працювати над   сценарієм.  Згодом я відчув   натхнення, бо кінопроцес в Україні пожвавився. Тож ми з продюсером Віктором Шевченком підготували заявку на розробку сценарію фільму “У справу втручається Остап Гуляй” та подали її до Українського культурного фонду», — розповів Максим Лукашов.

Дивимось тизер:

Проєкт підтримано Українським культурним фондом у рамках програми «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору». Провідний фахівець з управління проєктами Яніна Алєєва розповіла, чому Український культурний фонд звернув увагу саме на цю заявку:

«По-перше, оцінювалася актуальність проєкту: важливою є проблематика картини. У цьому сценарії експерти УКФ побачили актуальність і у форматі, і у тематиці. По-друге, оцінювався рівень складання проєктної заявки, є багато факторів, які мають бути враховані. А ще важлива команда. Вона повинна мати або відповідний досвід, або складатися з фахівців, які могли б поділитися з іншими учасниками проєкту своїми навичками. І хоча ця робота є дебютною для режисера Максима Лукашова, в його команді є продюсер, Віктор Шевченко, який вже неодноразово брав участь у масштабних зйомках».

«У справу втручається Остап Гуляй» — це стара шпигунська байка, розказана на новий лад. Розмірене життя талановитого, проте безробітного киянина закінчується, коли на порозі його квартири з’являється епатажна поетеса Юліті. Жінка переховується від проросійських терористів, бо стала небажаним свідком їхніх темних справ. Юліті вбивають прямо у квартирі Остапа. Аби уникнути несправедливого вироку, Остап вимушений бігти від поліції. Під час втечі з Києва до Одеси за ним пильно слідкують агенти СБУ, сподіваючись, що Остап виведе їх на слід бойовиків. А сам герой тим часом намагається приборкати норовливу журналістку Соломію…

У тизері зіграли Юрій Феліпенко (Остап), Наталка Денисенко (Юліті), Андрій Мороз (голова СБУ Мастак), Валентина Войтенко (Соломія), Павло Левицький (кілер), Петро Великий (заступник голови СБУ Нечипура).

«Проєкт зацікавив молодою командою. Автори живуть своєю ідеєю. Та й роль дуже цікава. Мені навіть здалось, що автори певний час спостерігали за мною, настільки мені близький цей персонаж», — зізнався Юрій Феліпенко, який саме і втілив Остапа на екрані.

«Це дуже актуальна картина, як на мене, адже в нас небагато комедійного молодіжного кіно з влучними жартами; до того ж воно дуже патріотичне. Максим [Лукашов — прим.] каже, що головний герой (Остап Гуляй) — це «герой мимоволі», але зараз кожен в оточенні молоді є таким героєм! Адже Остап не абстрактний супергерой з пістолетом та якоїсь суперсилою, він «наш», звичайний хлопець, яких ми щодня бачимо навколо», — поділилась враженнями зірка серіалу «Кріпосна» та виконавиця ролі Юліті Наталка Денисенко.

Консультантом під час зйомок тизеру став Віктор Ягун, генерал-майор запасу СБУ та колишній заступник голови Служби безпеки України. Адже попри комедійний жанр, автори хотіли  правдиво передати усі деталі сюжету, пов’язані із роботою спецслужб та воєнною технікою.


Надалі автори планують шукати кошти на створення картини  і запустити краудфандингову кампанію. Також планують подавати заявку на участь у пітчингу Держкіно України.

Рубрики: Кино

Оставьте ваш комментарий