Листопад-2019 на головній оперній сцені країни обіцяє бути особливо яскравим та насиченим! На глядачів чекає прем’єра сезону — опера «Богема» Джакомо Пуччіні; дует оперного метра Тараса Штонди і молодого перспективного тенора Валентина Дитюка в драмі «Моцарт і Сальєрі»; чарівний голос незрівнянної Людмили Монастирської в одній з найкрасивіших опер в музичній історії — «Норма»…

Також у рамках проекту «Українські оперні зірки в світі» відбудеться зустріч з зірковими гостями: запрошеними солістами Андрієм Бондаренком («Фауст» Ш. Гуно) і Євгеном Орловим («Норма» В. Белліні).

Это слайд-шоу требует JavaScript.

5 листопада
Опера «Моцарт і Сальері» (М. Римський-Корсаков)

Вперше твір на київській сцені було виконано на початку ХХ століття. Партію Сальєрі тоді виконував легендарний Федір Шаляпін, який приїхав на гастролі до Києва.

Прем’єра ж нинішнього спектаклю в постановці головного режисера театру Анатолія Солов’яненка відбулася близько двох років тому. Ініціатором появи твору в репертуарі Національної опери України став наш знаний метр Тарас Штонда — таким чином театр символічно відзначив 50-річний ювілей славетного баса і 25-річчя його творчої діяльності. Цікаво, що його партнеру по сцені Валентину Дитюку в той час якраз виповнилося 25 років, а сьогодні про цього артиста можна сказати, що його обожнює вже не тільки українська, а й європейська публіка.

9 листопада

«Набукко» (Дж. Верді)

З «Набукко» почалася всесвітня слава Джузеппе Верді. З двадцяти шести опер, створених композитором, саме ця класифікується як одна з ранніх і водночас одна з найкращих в його творчій спадщині. Прем’єра сьогоднішньої постановки «Набукко» на сцені Національної опери України відбулася три роки тому, і з того часу вистава незмінно збирає аншлаги. Про хор Національної опери професіонали кажуть, що він один з кращих в світі.

9 листопада в головних партіях: зірка світової оперної сцени, сопрано Людмила Монастирська (Абігайль, рабиня, яку вважають першою дочкою Набукко), титулована меццо-сопрано Алла Позняк (Фенена, молодша дочка Набукко), баритон Геннадій Ващенко (Набукко, вавилонський цар), молодий тенор, улюбленець української публіки Валентин Дитюк (Ісмаель, небіж іудейського царя), прославлений метр оперної сцени Тарас Штонда (Захарія, іудейський первосвященик) та ін.

20 листопада

Опера «Фауст» (Ш. Гуно)

Ще одна нагода почути в листопаді творчий тандем Тарас Штонда — Валентин Дитюк —  в «Фаусті» Шарля Гуно. Дитюк виконує партію Фауста, а Штонда — Мефістофеля. Ще одна родзинка цього оперного вечора — ліричний баритон Андрій Бондаренко (партія Валентина). Бондаренко — запрошений соліст Zurich Opera House, Deutsche Oper Berlin, Маріїнського театру, Teatro Real de Madrid, The Dallas Opera, Іsraeli Opera та інших театрів світу. А виступити на сцені Нацопери артиста запросили в рамках проекту «Українські оперні зірки в світі».

14, 16 листопада

Опера Дж. Пуччіні «Богема» (Прем’єра)

Опера Джакомо Пуччіні на лібрето Джузеппе Джакози і Луїджі Ілліки зі значною участю Джуліо Рікорді і самого композитора, заснована на деяких епізодах з роману Анрі Мюрже «Сцени з життя богеми». Це одна з найбільш виконуваних опер в світі і є одним з найзначніших творів покоління композиторів, наступного після Верді.

Постановка «Богеми» на київській оперній сцені — спільний українсько-італійський мистецький проект у співпраці з посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні. Координатор проекту — Нікола Франко Баллоні. Режисер-постановник — Італо Нунціата.

У виставі, яка відбудеться 14 листопада, головні партії виконають: Рудольф — Валентин Дитюк, Мюзетта — Ольга Фомічова, Шонар — Геннадій Ващенко, Коллен — Сергій Магера, Альціндор — Олександр Мілєв. А 16 листопада на сцену вийдуть: Дмитро Іванченко (Рудольф), Сусанна Чахоян (Мюзетта), Олександр Бойко (Шонар), Сергій Ковнір (Коллен), Дмитро Агєєв (Альціндор).

22 листопада

Опера «Норма» (В. Белліні)

Цю оперу написано за трагедією французького письменника Луї Олександра Соме. Виділяється своєю надзвичайною красою і віртуозними сопрановими аріями. 22 листопада в рамках проекту «Українські оперні зірки в світі» в ролі Норми на київську сцену вийде світова зірка, яку професіонали називають королевою нюансу і піанісимо, народна артистка України Людмила Монастирська.

Цього разу на глядачів чекає ще один сюрприз — партію верховного жерця друїдів Оровезо виконає 35-річний бас Євген Орлов, який виступає на кращих європейських сценах. Після того, як кілька років тому Євген брав участь у конкурсі Пласідо Домінго в La Scala, співак отримав запрошення від найвідоміших театрів світу. Також в головних ролях: Сергій Пащук (Полліон), Наталія Николаїшин (Адальжіза), Матушенко Ольга (Клотільда), Юрій Аврамчук (Флавій).

Людмила Монастирська

 

Рубрики: Party Музыка Отдых

Оставьте ваш комментарий