5 листопада Нацопера України запрошує глядачів на дивовижну оперу «Моцарт і Сальері» (М. Римський-Корсаков). Виступатимуть знамениті Валентин Дитюк та Тарас Штонда!

Через 200 років після смерті Сальєрі в 1997 році в Мілані відбулося судове слухання у справі композитора. Вислухавши доводи дослідників біографії і творчості обох композиторів, суд виніс вердикт: не винен. Між іншим, коли Пушкін писав свою «маленьку трагедію», в газетах того часу вже публікували спростування чуток про отруєння Моцарта Сальєрі, і він міг про це знати. Але тоді б поет не створив би таку емоційно насичену, глибоку філософську драму, досліджуючи божественну і людську природу генія.

Феєричний листопад у Національній опері (АФІША)

Ця драма настільки захопила Римского-Корсакова, що він написав оперу в надзвичайно короткі терміни: менш ніж за місяць. А вперше твір на київській сцені було виконано на початку ХХ століття. Партію Сальєрі тоді виконував легендарний Федір Шаляпін, який приїхав на гастролі до Києва.

Прем’єра ж нинішнього спектаклю в постановці головного режисера театру Анатолія Солов’яненка відбулася близько двох років тому. Ініціатором появи твору в репертуарі Національної опери України став наш знаний метр Тарас Штонда — таким чином театр символічно відзначив 50-річний ювілей славетного баса і 25-річчя його творчої діяльності. Цікаво, що його партнеру по сцені Валентину Дитюку в той час якраз виповнилося 25 років, а сьогодні про цього артиста можна сказати, що його обожнює вже не тільки українська, а й європейська публіка.

Рубрики: Party Музыка Отдых

Оставьте ваш комментарий