Прем’єра постановки «Набукко» на сцені Національної опери України відбулася три роки тому, і з того часу вистава незмінно збирає аншлаги. 9 листопада 2019 глядачі знов матимуть можливість переглянути цю зіркову «хорову оперу»!

В головних партіях: зірка світової оперної сцени, сопрано Людмила Монастирська (Абігайль, рабиня, яку вважають першою дочкою Набукко), титулована меццо-сопрано Алла Позняк (Фенена, молодша дочка Набукко), баритон Геннадій Ващенко (Набукко, вавилонський цар), молодий тенор, улюбленець української публіки Валентин Дитюк  (Ісмаель, небіж іудейського царя), прославлений метр оперної сцени Тарас Штонда (Захарія, іудейський первосвященик) та ін.

Феєричний листопад у Національній опері (АФІША)

З «Набукко» почалася всесвітня слава Джузеппе Верді. З двадцяти шести опер, створених композитором, саме ця класифікується як одна з ранніх і водночас одна з найкращих в його творчій спадщині. Критики називали «Набукко» «драмою для хору» і навіть «хоровою фрескою», таке велике значення в опері відіграє хор. А її найвідоміший музичний фрагмент — «Va, pensiero», хор з третього акту опери — протягом довгого часу був гімном італійських революціонерів, а в наші часи вважається в деякому сенсі другим національним гімном Італії. І, до речі, саме він пролунав після Другої світової війни на відкритті зруйнованого і заново відбудованого в первісному вигляді театру Ла Скала.

Даному прочитанню музичного шедевра Верді шанувальники Національної опери України зобов’язані режисерові-постановнику Анатолію Солов’яненку, диригенту-постановнику Миколі Дядюрі, художнику-постановнику Марії Левитській, а також хормейстеру-постановнику Богдану Плішу.

Хорове виконання в «Набукко» буквально змушує слухачів ціпеніти від захвату своєю міццю, енергетикою і напруженням. А про хор Національної опери професіонали кажуть, що він один з кращих в світі.

Рубрики: Party Музыка Отдых

Оставьте ваш комментарий