Шукаєте ключ до щастя? Опитування у 13 країнах Європи, США, Азії та Південної Африки виявили, що пристрасть та щире захоплення можуть стати відповіддю на це питання. Всесвітнє опитування досліджувало пристрасті серед 13000 учасників від імені Discovery Channel, світового лідера розваг у реальному житті.

В опитування було включено 38 пристрастей та зосереджено увагу на 10 основних пристрастях:

 • Спорт
 • Їжа
 • Природа
 • Знання
 • Надзвичайне життя
 • Дім
 • Пригоди
 • Розкриття істини
 • Автомобільний транспорт
 • Весілля та стосунки

Discovery Channel з’ясував, що саме ненавидять українці, і чому

89% людей заявляють, що відчувають себе «самими собою», коли мають справу зі справжнім захопленням. Дослідження показує, що люди, у яких є істинна пристрасть, на 43% частіше впевнені у прийнятті рішень. Справи, які нам подобаються, також наближають нас до інших людей і допомагають «боротися з почуттями ізоляції та самотності». Так 73% людей відзначили, що пристрасті дають нам «почуття приналежності», доводячи, що люди з захопленнями мають більше шансів мати гідне коло друзів.

Середня кількість захоплень у людей — чотири. З 38 пристрастей, що вдалося виявити в ході дослідження, Discovery Channel глибоко занурився в 10 основних пристрастей. Їжа та природа стали найпопулярнішими на 13 ринках, а знання та неординарне життя поділили третє місце. Наприклад, їжа стала цінністю номер один у Великобританії, США, Франції, Італії, Нідерландах, Польщі, Південній Африці та Іспанії, а в Данії, Німеччині, Румунії та Росії на першому місці опинилася природа. Виділилася в цьому сенсі Туреччина, де головною пристрастю стало бажання пізнати світ.

Як ми знаходимо свої пристрасті в житті? Згідно з опитуванням, наші батьки є мотиватором №1 для того, щоб провокувати  наші захоплення, разом з допомогою телевізора, що є №2 та впливом друзів, що в мотиваційному плані на третьому місці. Цікаво, що респонденти визначили телебачення більш впливовим, ніж YouTube чи інші канали соціальних медіа.

Знаменитый британский эколог снял фильм о животных в Чернобыльской зоне отчуждения

Фульвія Ніколі, співробітниця Discovery Channel, яка відповідає за контент та продукт, зазначила: «У світі, де людям категорично не вистачає часу, де стається безліч змін та непередбачуваних подій, пристрасті та захоплення допомагають нам відчувати себе краще і бачити в позитивних тонах цілий світ. Проведене опитування підкреслює, що люди мають більше, ніж будь-коли, бажання бути пов’язаними між собою та навколишнім світом через свої пристрасті. Для нас у Discovery Channel справжніми пристрастями виступають історії, які надихають людей. Від історій про їжу та спосіб життя, до спорту та дикої природи — у нас є, що розповісти, щоб зробити щасливим кожного глядача».

Думку про важливість захоплення для людської природи поділяє і доктор Нік Саутгейт, вчений з поведінки. Він зазначив: «Пристрасті завжди були важливі для людей, тому що вони допомагають їм визначити, ким вони є насправді. У світі, який стає більш бурхливим, де майбутнє здається невизначеним … ті речі, до яких можна звернутись, з якими можна відчути спокій та поміркувати про майбутнє, ставатимуть важливішими».

Колега Ніка Сайтгейта, доктор Том Чатфілд, технічний філософ та автор, сказав: «Для багатьох людей телевізійні програми завжди були одними з головних зовнішніх збудників речей, які потім стають великими пристрастями. Завдяки надихаючим ТБ-програмам глядачі отримують дуже особисті, людські відчуття щодо певних історій та подій. Це не так, як читати про це і не так, як про нього чути. Це як занурюватися в історію чи подію з головою, що може допомогти людям відкрити для себе емоційну іскру».

І на останок 5 переваг, які нам дають пристрасті.

 • Вони змушують нас відчувати себе під контролем
 • Допомагають нам бути більш оптимістичними в житті
 • Надають нам впевненості
 • Викликають почуття задоволення
 • Дарують відчуття пов’язаності з іншими
Рубрики: ТБ

Залиште ваш коментар