Найгучніша комедія 2018 року «Скажене Весілля» стала першим українським кінотеатральним форматом, що був адаптований за кордоном: 31 січня у Литві відбудеться прем’єра фільму «Importinis jaunikis» («Імпортний наречений»). 

На початку 2019 року компанія FILM.UA Distribution уклала угоду з «ACME Film» — найбільшою кінопрокатною компанією в країнах Балтії. Вона виробляє найпопулярніші фільми у Литві. Компанія придбала права на виробництво локальної адаптованої версії «Скаженого Весілля» з опціоном виробництва латвійської і естонської версій фільму. «Скажене Весілля» є першим випадком експорту власного оригінального формату фільму, створеного в Україні.

Комедия «Скажене Весілля» установила супер-рекорд

І ось литовська версія вже виходить у широкий прокат! Дивимось трейлер:

Головну роль нареченого зіграв Феліпе Габріель Дос Сантос Ксав’є – відомий бразильський футболіст, мультихудожник та модель, відеоблогер YouTube, який мешкає в Латвії. Феліпе знайшли саме через блог, у якому він розповідає, як вчить латвійську мову. А завдяки зйомкам в «Імпортному нареченому» він заговорив і литовською.

Закулисье: как снималась комедия «Скажене весілля» (ВИДЕО)

Цікаво, що національні акценти трохи змістилися й з іншим героєм: улюбленця українського глядача Ашота литовські продюсери зробили не вірменином, а вихідцем з Туреччини.

«Було більше ніж легко адаптувати сценарій до локального литовського ринку, – ділиться враженнями продюсер литовської адаптації Жилвінас Науйокас. – Не тільки через те, що ми, як східні європейці, маємо багато спільного в культурі, а ще й тому, що й досі маємо схожі традиції та традиційне мислення. Наприклад – бути кращими за своїх сусідів, хизуватися достатком чи успіхами навіть якщо це не робить нас щасливішими. І це мислення часто доводить до комічних ситуацій. Історія «Скаженого» є, беззаперечно, універсальною для будь-якої країни, адже у сусіда завжди трава зеленіша. І від самого початку ми були певні, що це вийде чудова адаптація».

«Скажене весілля — 2» зараз в українськму прокаті

«Створити фільм за форматом – це дуже цікаве завдання. Ми надзвичайно раді за закордонних колег, бажаємо їм успішної прем’єри, скажено великого бокс-офісу та, звичайно, сиквелу фільму!», – коментує продюсерка «Скаженого Весілля» Ірина Костюк.

25 грудня 2019 року відбулася прем’єра другої частини комедії – «Скажене Весілля 2». За три тижні стрічка вже зібрала 40 млн гривень та понад 430 тисяч глядачів у прокаті. 

Перша частина фільму, формат якої й було адаптовано, вийшла на великі екрани 4 жовтня 2018 року. Вона встановила два національні рекорди — касових зборів серед усіх вітчизняних фільмів та рекорд кількості глядачів кіно українського виробництва. Бокс-офіс стрічки склав майже 55 мільйонів гривень, у кінотеатрах її переглянули понад 657 тисяч глядачів. Крім того, комедія побила рекорд десятиліття і стала найрейтинговішим фільмом на ТБ з 2009 року за всіма основними аудиторіями – на каналі 1+1 її переглянули 4 279 876 глядачів. 

Леся Самаева: «Я не фанат наград»

Рубрики: Кино

Оставьте ваш комментарий