Сьогодні презентовано відео на пісню «Зима» — дует Олега Скрипки та Христини Соловій.

— Олеже, розкажіть, будь ласка, як з’явилась пісня «Зима» і чи одразу ви її уявляли в формі дуету?

— Минають свята, та серйозних холодів і досі нема; іноді в нас і в березні може випасти сніг, саме тоді, коли ти вже чекаєш на весну. Саме в той момент, коли здається, що весна не настане ніколи, я й написав «Зиму». Відчуття, ніби все навколо крижане, і тебе може зігріти тільки близька людина. Є мізансцена, що ти з коханою сидиш біля каміну, і це єдине в принципі, що дає захист проти цієї нескінченної зими. Виникла ідея зробити дует, який я ніколи не робив. Це моя сольна робота, не «ВВ»-шна. Я розглядав різні можливості співпраці, мій вибір пав на Христину Соловій, тому що я її знаю ще за проєктом «Голос країни», в якому я був тренером, але не Христини. Тоді вона не потрапила до моєї команди, а тепер — ми робимо дует. Коли я її запросив, вона буквально з першої спроби заспівала вдалий варіант, який ліг дуже гарно в пісню.

— Охарактеризуйте, будь ласка, голос Христини. Яким він вам здався і чим вас полонив?

— Якщо коротко — то душевний, що я і ціную в голосах. Є ще такий момент, чисто технічний: голоси мають гарно звучати разом. Мій голос тембрально складається із голосом Христини Соловій. У Христини, як і в мене, є певна театральність, і в гарному розумінні цього слова манірність — вона якраз дуже пасує цій пісні.

— Чи ви плануєте ще з Христиною в майбутньому попрацювати?

— Поки не знаю. Спочатку ми розберемось із цією піснею — і побачимо далі.

— Розкажіть, будь ласка, що символізують маріонетки в кліпі?

— Ми в житті часто-густо поводимось як маріонетки і, можливо, не усвідомлюємо, що нами рухає. Ці нитки маріонетки потім зрізають і починають рухатися за своїм бажанням. У принципі, кожна людина прагне звільнитись від якихось пут, від впливів, в тому числі — і в коханні, і бути вільною людиною у своєму виборі серця.

— Вам часто здається, що вами керують якісь невидимі нитки?

— Постійно. Мені здається, що на мене хтось впливає, і я хочу уникнути якогось впливу.

— Скажіть, як ви знайшли режисера Юру Двіжона?

— Це наша перша робота з ним. Я передивлявся кліпи різних режисерів… У мене була ідея станцювати з Христиною Соловій, щоб центровим був саме танець із нею. Я побачив в одному з кліпів Юри танець. Він дуже добре передав його! В нашому кліпі, на мою думку, це теж вийшло чудово.

— Чому ви обрали саме таку локацію для презентації кліпа — планетарій?

— Повернувшись із Франції до Києва, презентацію пісні «Весна» я зробив у планетарії. На це була вагома причина: в Києві більше ніде не було проекторів. Це було революційно і круто: ти сидиш і дивишся кліп на стелі! Для кліпу «Зима» ця ідея теж дуже добре підходить. Із тих часів ще не спілкувалися з планетарієм, але вони дуже відкриті для різних проектів. 24 січня відбудеться презентація кліпу.

— Розкажіть, як ви провели свої новорічні канікули? Чи вдалося вам провести час з сім’єю?

— Я щасливий, що новорічні канікули саме так минули; я багато працював. Новорічні концерти плавно перейшли в різдвяні концерти. Якщо новорічні я грав із «ВВ», то різдвяні — вже з НАОНІ. В мене відбувся міні-тур: Дніпро, Київ, Львів, дуже класно прийняли і в Палаці «Україна», і у Львівській опері, і в мене різдвяний тур перейшов у Маланка-тур вже за океаном. Після презентації вже буду відпочивати.

— А вам особисто яка пора року більше подобається: зима чи літо?

— Весна!

— У кліпі «Зима» ви знімали троянду в льоді. Це ілюзія і бутафорна химера?

— Це була реально заморожена троянда. Є така метафора — «розморозити серце». Підкорити серце — розморозити троянду. Що цікаво, в кліпі своїм серцем троянду розморожує Христина, а не я. В принципі, така жертовність у жінок часто зустрічається, тому така метафора, як мені здається, є дуже влучною. На зйомках кліпів завжди є складні моменти. Наприклад, у кліпі «Лазня» було непросто стояти на льоду і стрибати в крижану воду. А в цьому кліпі вся легка робота — танцювати і пити вино — дісталась мені, а Христина прикладалася до льоду і мерзла.

— На ваш погляд, про що ця відеоробота і чи доповнила вона пісню, або ж вийшла про щось абсолютно інше?

— На велике щастя, на цей раз ідея кліпу співпала з ідеєю пісні, тому що часто режисер хоче зняти кліп про щось своє — і я, як музикант, від цього страждаю. А тут дійсно вийшла екранізація пісні, додався ще танець, маріонетки, але ця пісня — про кохання, і це добре, що ми співаємо про кохання! Це правильно! Головне — щоб глядач відчув ніжність і теплоту, які закладено в цю пісню.

Залиште ваш коментар