Коли за вікном пейзажі не радують, кращий засіб для підняття настрою в лютневий вечір — піти в Національну оперу України. Тим паче, що театр приготував безліч приємних сюрпризів своїм глядачам.

5 лютого

Опера «Ріголетто» (Дж. Верді)

Не пропустіть «Ріголетто» на київській сцені в постановці легендарної Ірини Молостової! Її вистави високо цінував Дмитро Шостакович. Режисер робила постановки в Італії, Ізраїлі, Росії, Польщі. Прем’єра в Національній опері України відбулася в 1998 році і з того часу вистава незмінно проходить при аншлагах. На глядачів чекає зоряний склад виконавців: Олександр Мельничук, Анжеліна Швачка, Лілія Гревцова, Сергій Магера, Дмитро Іванченко, Дмитро Агєєв та інші.

Два радісних дні для дітей та їх батьків запланував театр в лютому — два дитячих балети.

9 лютого (ранок)

Балет «Білосніжка» (Б. Павловський)

Історія Білосніжки, яку переслідує зла мачуха і яка знайшла прихисток у будиночку сімох симпатичних гномів. Це воістину класика Національної опери — прем’єра балету відбулася в далекому 1975 році, і на ній виросло вже не одне покоління дітей.

29 лютого (ранок)

Балет «Чіполліно» (К. Хачатурян)

Сюжет мультика «Чіполліно»  так зацікавив композитора, що навіть після виходу на екрани казкові герої його не відпускали. І тоді він вирішив написати балет, в якому мовою звуків змалював характер кожного персонажа. Ідею підтримав хореограф Генріх Майоров, який придумав для кожного героя тільки йому притаманні рухи.

14 і 15 лютого

балет «Ромео і Джульєтта» (С. Прокоф’єв)

До Дня святого Валентина Національна опера України приготувала легендарний балет  «Ромео і Джульєтта» — один з найпопулярніших балетів двадцятого століття. Ще до прем’єри, в 1936 році, на основі музики балету Прокоф’єв написав дві оркестрові сюїти, до яких в 1946 році додав третю. Оркестрові сюїти, які носять однакову назву — «Ромео і Джульєтта», відносяться до числа найпопулярніших творів композитора.

Прем’єра балету на київській сцені відбулася в 1971 році, а через двадцять років — в 1991 році, в ювілейний рік С. Прокоф’єва — ця постановка легендарного Анатолія Шекери рішенням ЮНЕСКО була визнана кращою інтерпретацією цього твору і нагороджена медаллю.

21 лютого

Опера «Севільський цирульник» (Дж. Россіні)

Не пропустіть можливості насолодитися чудовою музикою Россіні і переконатись в тому, наскільки сучасні персонажі, створені понад два століття тому генієм Бомарше. Режисер-постановник вистави Анатолій Солов’яненко переніс дію опери в наші дні. Герої на сцені знімаються у відеокліпах, фехтують на мечах джедаїв, лякають поліцейських «червоними корочками», дивляться футбольний матч по телевізору і їздять на електросамокатах. Постановникам вдалося зробити феєричний і водночас дуже веселий спектакль, який здатний закохати в оперну сцену навіть людей, які вважають, ніби опера — це не сучасно і нудно.

23 лютого

Опера «Турандот» Дж. Пуччіні

Ця опера, яка стала лебединою піснею великого італійського композитора Дж. Пуччіні, по праву увійшла до золотої оперної скарбниці світу. І попри свій поважний вік (майже століття) вона залишається такою ж близькою і жаданою як співакам, так і глядачам, як один з невмирущих шедеврів світового музичного мистецтва.

Цого разу партію Невідомого принца (Калафа) виконає запрошений соліст — австрійський тенор Томас Пауль:

 

Рубрики: Афиша Новости

Оставьте ваш комментарий