До Дня святого Валентина у Національній опері України — легендарний балет «Ромео і Джульєтта». Два дні — 14 та 15 лютого. 

В історії балету було кілька спроб перекласти трагедію Шекспіра «Ромео і Джульєтта» на мову танцю. Але тільки Прокоф’єву вдалося досягти справжньої шекспірівської глибини. У балеті збережено послідовність сцен, сюжетну тканину, проте сутність конфлікту передана більш сконцентровано, коротко і лаконічно, посилені драматичні контрасти. В результаті, «Ромео і Джульєтта» став одним з найпопулярніших балетів двадцятого століття. Ще до прем’єри, в 1936 році, на основі музики балету Прокоф’єв написав дві оркестрові сюїти, до яких в 1946 році додав третю. Оркестрові сюїти, які носять однакову назву — «Ромео і Джульєтта», відносяться до числа найпопулярніших творів композитора.

Національна опера: репертуар на лютий 2020

Прем’єра балету на київській сцені відбулася в 1971 році, а через двадцять років — в 1991 році, в ювілейний рік С. Прокоф’єва — ця постановка легендарного Анатолія Шекери рішенням ЮНЕСКО була визнана кращою інтерпретацією цього твору і нагороджена медаллю.

Рубрики: Афиша Новости

Оставьте ваш комментарий