«Зеленая рутонька»: співачка NAVKA випустила перший кліп проекту «Україна в піснях». NAVKA взяла на себе завдання відродити старі, а подекуди і забуті народні пісні та запустила всеукраїнський проект «Україна в піснях».

Співачка Navka дала друге життя 13 забутим українським пісням

«Україна в піснях»: 13 тижнів , 13 українських народних пісень, які ви зможете почути по-новому та 13 кліпів із найчарівніших міст України. Це перший в Україні проект, який не тільки відродить українські народні пісні, але і покаже українцям найпрекрасніші куточки України.

Нова музика: Navka, Jerry Heil, Ані Лорак, Б’ьянка, Джастін Бібер

Проект не випадково починається з пісні, яку в Інтернеті не знайти. Це українська народна веснянка: «Зеленая рутонька», яку NAVKA знайшла ще в 2005 році під час фолькльорних експедицій віддаленими селами України.

«Одного дня я познайомилась з бабусею, що заспівала мені пісню «Зеленая рутонька». Українські народні пісні мають властивість дуже відрізнятись по словам, бо кочували з регіону в регіон. Хтось недочував слова пісні, хтось придумував власні, саме тому цієї пісні не можливо знайти в Інтернеті, раніше її ніхто не виконував. Можна потрапити тільки на початок: «Зеленая рутонька, жовтий цвіт», далі вже зв’язок переривається».

Слухаємо:

Співачка NAVKA тепер мало не єдиний носій цієї забутої пісні, а її авторська обробка придала пісні сучасності та яскравого танцювального мотиву так, щоб пісні звучали цікаво для теперішньої молоді. Бо саме молодь і відповідає за те, чи збережуться українські народні пісні в майбутньому.

Перший кліп «Зеленая рутонька» знімався не тільки в Кам’янці-Подільському, але й Бакоті, й інших селах вздовж річки Дністер.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

«Пісня танцювальна і мені захотілося зробити фестиваль. Саме з атмосферою свята в мене асоціюється Кам’янець – Подільський, тому ми, дотримуючись усіх норм карантину, намагалися відтворити це дійство. Я рекомендую усім відчути енергію води в цих містечках, а якщо хочеться свята та фестивалю, запрошую в Кам’янець-Подільський».

Рубрики: Музика

Залиште ваш коментар