Новий канал показав небезпеки, які підстерігають мандрівників.

Немає кращого часу для відпустки, ніж літо. Благо, карантин послабили, і можна відправитися досліджувати нові місця. Але як бути впевненим в цілості своїх речей під час подорожі? Журналіст «Таємного агенту» (Новий канал) Саша Адамлюк працював вантажником в аеропорту. Вважається, що це прибуткова професія, адже у вантажників є доступ до сумок пасажирів, які вони обкрадають при слушній нагоді. Одна зі співробітниць аеропорту в приватній розмові підтвердила ці припущення.

– Сумки обкрадають вже в літаку, – розповідає жінка. – Є центровщик, який розподіляє там валізи. Він ставить сумку в сліпій зоні багажного відділення. Начебто ставить її, а сам риється всередині. Крадіжка йде від начальника. Він знає, хто цим промишляє, і отримує відкат. Є круті рейси — Лондон, Брюссель і так далі. Туди летять бізнесмени, у них в багажі може бути дорогий годинник, парфуми. Начальник відправляє потрібних людей обслуговувати такі рейси.

Саша і сам обслуговував крутий рейс з Катару – найбагатшої азіатської країни. За роботою вантажників пильно стежили співробітники служби безпеки. Але як можна красти, якщо завантажування відбувається дуже швидко, та й весь час за працівниками спостерігають?

– З бригадою ми пішли розвантажувати черговий літак. І тут я розумію – щось не так, – згадує Саша. – Цього разу не було представника служби безпеки. Ми розвантажували багаж, і ніхто нас не контролював. Якби у нас було бажання вкрасти, ми б це могли зробити. До речі, історій про крадіжки від вантажників я почув в аеропорту більш ніж достатньо, але на власні очі так їх і не побачив. Мої колеги були проти незаконної діяльності. Та й під час прийому на роботу мені сказали, якщо я бачу крадіжку, але не повідомляю про неї, то стаю співучасником.

На київському вокзалі, де Саша працював охоронцем, ситуація виявилася куди гіршою. Якщо за збереженням речей пасажирів аеропорту співробітники стежать, то вокзал просто кишить грабіжниками.

– Я пропрацював в залі очікування всього годину, і там сталося дві крадіжки, – каже журналіст «Таємного агенту». – За словами моїх напарників-охоронців, в залі очікування знаходяться всі типи крадіїв. І ніхто їх не чіпає. А навіть покривають.

Єдине місце на вокзалі, де ваш багаж залишиться в цілості – платні камери схову. А ось за телефонами і грошима доведеться стежити самостійно. Якщо ж ви не хочете, щоб вантажники в аеропорту рилися в ваших речах – потрібно збільшити час проникнення в сумку. Для цього використовуйте додаткові замки і обгортайте валізу плівкою.

Оставьте ваш комментарий