Минулого року кращий бітбоксер світу Dub FX, один з хедлайнерів Atlas Weekend, відвідав Зону Відчуження та створив трек зі “Звуків Чорнобиля”. До нього це зробив номінант на Ґреммі Крістоф Етьє, з французького проєкту TELEPOPMUSIK.

Віртуальний Чорнобиль покажуть на міжнародному фестивалі MADATAC (Іспанія)

В цьому році соціальний музичний проєкт “ЗВУКИ ЧОРНОБИЛЯ” виходить на новий рівень та випустить альбом сучасної української музики, у якому, крім міжнародних, візьмуть участь і 6 українських музикантів, а молоді та відомі режисери України разом створять відеокліпи до композицій.

“Звуки Чорнобилю — це сучасне переосмислення відомої катастрофи актуальними музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобилю. Використання звуків, які ми записали у Зоні Відчуження, наповнить музику унікальною атмосферою, втім приватна екскурсія зможе занурити музиканта у тематику та поглибити його/її емоційну залученість. Саме під час арт-резиденції кожен зможе розібратися у причинах та наслідках катастрофи, дізнатися особисті історії ліквідаторів та переселенців”, — каже творчий куратор проєкту Валерій Коршунов.

Номінант на Греммі та відомий бітбоксер пишуть саундтрек фільму «Артефакт Чорнобиля»

Першим названим українським артистом проєкту стала співачка Стасік (Анастасія Шевченко) медик-стрілець на фронті, художниця-акціоністка у творчості.

Минулого тижня Анастасія відвідала Зону Відчуження:

“Чорнобиль потрапив у сліпу зону нашого зору. Ми готові віддати цю землю, цих людей і цю історію у відчуження, аби тільки не усвідомлювати, що Чорнобиль — не минуле, а наше сьогодення, і те, з чим ми, наші діти, онуки, і десятки поколінь наперед житимуть щодня”.

Індивідуальні арт-резиденції для артистів з відвідуванням Зони Відчуження проводить організатор проєкту Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та сприяння Державного агентства України з управління Зоною Відчуження. Такий формат дозволяє артистам зануритись у тематику Чорнобиля та віднайти натхнення для створення нових композицій.

Унікальне звучання майбутнім творам альбому надасть аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» колекція звуків, які музиканти будуть використовувати у своїх композиціях для надання їм неповторної атмосфери Зони Відчуження. Серед них характерні звуки: тріскіт дозиметра, скрип Колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, технічні звуки, які були записані митцями проєкту ARTEFACT ще у 2018 році. Їх використання об’єднає всі композиції музикантів до майбутнього тематичного альбому.

Рубрики: Музыка

Оставьте ваш комментарий