Лідер гурту «МЕРІ» Віктор Винник розповів про те, як з’явилася ідея створити нову версію композиції «Чому болиш?», лірик-відео на яку колектив презентував нещодавно. 

Артист зазначив, що ідея такої версії композиції з’явилась внаслідок низки випадкових подій.

Віктор Винник і МЕРІ представляють ювілейний альбом

«Мені на електронну пошту написав незнайомий мені чоловік та представився як ReciDevist. Звати його Юрій Дівісенко, він є музикантом з Києва. Він просто написав, що йому дуже сподобалась пісня «Чому болиш», і запропонував у варіанти реміксу на наш трек.  Спочатку я поставився до цього доволі іронічно, тому що не планував робити ремікс на цю композицію, але коли послухав перші фрази, то зі мною трапився своєрідний кінематографічний момент, коли, наприклад, герой щось раптово згадує, і його одразу відносить кудись у минуле, у його спогади. Щось подібне сталося зі мною, бо звучання реміксу перенесло мене в танцювальну музику 90-х – в house, techno. Мені одразу згадалась композиція Роберта Майлза «Children», яка була дуже популярною в середині 90-х. І я подумав: «а чому б і ні?» Хоча треба наголосити, що це ремікс, і я чітко розумів, що він іде дещо врозріз із звучанням та філософією сучасних реміксів. Однак в цьому я проблеми не бачив. Я погодився», — розповів Віктор Винник.

Він додав, що за основу нової роботи взяли відеокліп на цю пісню 2017 року, а відео є єдиним у своєму роді.

Віктор Винник: «Є всього два стилі в музиці — хороша і погана»

«Пісню потрібно було представити у YouTube. Можна було просто поставити кавер-картинку, але зараз все ж таки людям дивитися легше і приємніше, якщо є якесь «movie», та й зазвичай такі роботи набагато краще сприймаються та є більш популярними. І я прийняв рішення зробити лірик-відео. Спочатку хотілось щось, можливо,  підзняти, створити щось зовсім нове. Але потім вирішили використати вже існуючий кліп 2017 року, який зняв крутий київський кліпмейкер Влад Разіховський. З ним ми вже працюємо п’ять останніх років. За основу ми взяли цю відеороботу, також використали деякі кадри, які не увійшли а оригінальний кліп, дещо ще перемонтували, «перефарбували» і додали текст. Це, на мою думку, чудовий вихід, тому що, на жаль, не має можливості на усі сингли що виходять знімати відео, адже це доволі дорого. Саме тому лірик-відео – це хороший варіант», — сказав фронтмен «МЕРІ».

Він також зазначив, що ця пісня в нього викликає перші асоціації із танцювальною музикою 90-х, і  у цьому полягає її ідея: тут зійшлись оригінал композиції, адже пісня створена саме у 90-х, і сучасність.

«Ми мовби поєднали увесь цей часовий проміжок в одне ціле. Ну і дуже вона мені нагадує трек Роберта Майлза, особливо за філософією. Перший асоціативний ряд, який в мене викликає оновлена версія «Чому болиш» – це дорога крізь ніч, крізь свої спогади, свої болі… Вважаю, що у цьому плані пісня може бути близькою кожному, адже у кожної людини є такі спогади, іноді не дуже позитивні. Можливо, тому вона і подобається багатьом? Навіть в оригінальному відео та в оновленій версії, у лірик-відео, є кадри нічного шосе. Саме із дорогою часто порівнюють людське життя, тому як на мене – це доречна і зрозуміла асоціація», — розповів Віктор Винник.

Рубрики: Музика

Залиште ваш коментар