На станції київської «підземки» «Лук’янівська» відкрився модний арт-простір від проекту «Супер Топ-модель по-українськи» (Новий канал).

«Краса врятує світ» – це не порожні слова, а потужний слоган «Супер Топ-моделі по-українськи». Ця ж ідея лежить в основі соціальних постерів, якими Новий канал прикрасив київську станцію метро «Лук’янівська», перетворивши її на арт-простір. Тепер кожен житель або гість Києва, який спуститься в метро, зможе подивитися в очі учасницям проекту і замислитися про зміни в житті. Проект закликає кожного з нас змінити модель своєї поведінки по відношенню до планети, її ресурсів, одне до одного.

– Ми вклали в акцію ідеї гендерної рівності та важливості здоров’я – фізичного та психологічного – як планети, так і людини! – наголошує гендиректорка Нового каналу Ольга Задорожна. – Багато хто досі вважає, що моделі – мовчазна красива картинка, у нас же інша позиція. Ми впевнені – моделі мають голосно висловлюватися про проблеми, які їх хвилюють, і бути почуті. Це й екологія, і лісові пожежі, і захист тварин, і можливість розпоряджатися власним тілом і не бути засудженою суспільством, і усвідомлене споживання, і права ЛГБТ, і боротьба з насильством. Вони також виступають проти війни.

– Найважливіше, що всі ці теми були притягнуті за вуха, – розповіла маркетинг-директорка Нового каналу Ольга Балабан. – Кожна модель сама назвала проблему, яка їй не байдужа. Трансгендер Софі Берідзе виступає за права ЛГБТ, неймовірно красива учасниця Таня Брик терпіла насильство, і не боїться сказати про це. Арина Любітєлєва у своїх соціальних мережах активно виступає за усвідомлене споживання.

Найчастіше в соціальних роликах використовуються жорстокі кадри. Новий канал же від цієї ідеї відмовився і показав соціальні проблеми крізь призму їх вирішення. Наприклад, замість убитої тварини на постері зображена врятована лисичка, яка може продовжувати жити в рідному лісі, а не на комірі в якоїсь багатої пані. І все завдяки тому, що моделі не мовчать, а голосно заявляють про свою позицію.

– Нашим завданням було «ув’язати» в постери соціальну складову проекту, зробити їх і модними, і серйозними. Ми довго думали над ідеями і в результаті вирішили зробити з наших дівчат-учасниць арт-інсталяцію, – пояснив креативний директор дизайн-бюро StarLightMedia Олександр Антонов. – Зйомки проходили на Київському річковому вокзалі, який сам по собі виглядає, як арт-простір. Ми проектували на напівоголених дівчат фотографії, що втілюють різні соціальні проблеми. І все це під слоганом «Краса врятує світ».

Дівчата не просто так позують напівоголеними. Таким чином учасниць «обнулили» і поставили в рівні умови боротьби, адже кожна з них повернулася на проект із певним модельним і життєвим досвідом. Щоб битва за перемогу була чесною, дівчата мали відмовитися від свого бекграунду. Їхнім путівником і наставником на проекті стала супермодель Алла Костромічова, яка популяризує еко-бренди й виступає за усвідомлене споживання.

– У сучасному суспільстві є дуже багато питань, які треба терміново вирішувати. Як соціальний цей сезон міг існувати виключно в такому форматі, його учасницями мали стати кращі з кращих, – вважає ведуча Нового каналу. – Тільки лідер думок, людина, яка веде за собою прихильників, до думки якої дослухаються, може звернути увагу суспільства на ті чи інші проблеми. Будемо сподіватися, що завдяки популярності наших дівчат нам вдасться змінити світ.

Щоб побачити арт-простір на власні очі, ви можете спуститися в київське метро на станції «Лук’янівська» з 3 по 30 жовтня. А прем’єру «Супер Топ-моделі по-українськи» дивіться у п’ятницю, 16 жовтня, о 19:00 на Новому каналі!

Рубрики: Мода ТБ

Залиште ваш коментар