Ведущая программы «Вікна-новини» Яна Брензей стала одной из героинь социальной кампании #СильнаЯ, которую телеканал СТБ запустил перед стартом романтического реалити «Холостячка». Кампания #СильнаЯ – это 14 откровенных интервью, в которых известные украинки делятся личным опытом противостояния существующим в обществе стереотипам в адрес женщин и на собственном примере демонстрируют их противоречивость и абсурдность. 

Стереотипи про жінок у проекті СТБ #СильнаЯ за участю зірок

Яна Брензей замужем, она красива, умна, успешна и любима. Однако в свой адрес ведущая часто слышит вопросы: «А когда уже будут дети?». О своем отношении к подобным вопросам и распространенном в обществе стереотипе, когда женщине пора заводить детей, Яна рассказала в откровенном интервью.

«Ми з чоловіком вже шість років разом, Два роки у шлюбі. Головний стереотип, який нас переслідує – «Коли вже дітки будуть?». На будь-якому застіллі  теми зводяться до внучків. Якщо не батьки, то інші люди про це запитають. І мене це бісить. Я переконана в тому, що моє тіло – це моє діло. Я в жодному разі не проти народження дітей, і люди, які обирають багатодітні сім’ї – це їх вибір. І це прекрасно, якщо вони щасливі в цьому. Я просто за те, щоб кожна жінка сама вирішувала, коли їй це робити. Ні мама не вирішує, ні подруга, ні суспільний осуд – тільки сама жінка», – объясняет свою позицию ведущая.  

Топ-5 захватывающих книг: рекомендации ведущей «Вікна-новини» Яны Брензей

На вопрос, что для нее означает фраза «сильная женщина», Яна ответила так: «Сильна жінка – це та, яка сама обирає своє життя. Яка сама вирішує, чого вона хоче. Якій байдуже, що про неї говорять. Якщо ти хочеш народжувати дітей, якщо ти хочеш реалізуватися в материнстві – це прекрасно. Так само, якщо ти хочеш стати топ-менеджеркою або водити автобуси. Сильна жінка – це та, яка сама будує своє життя, яким би воно не було».

Ведущая убеждена, что публичные люди должны открыто высказывать свое мнение о стереотипах и тем самым бороться с шаблонным мышлением.

«Людей слухають і дослухаються, якщо у них є аудиторія. Ці люди зобов’язані говорити. Якщо ти розумієш, що можеш вплинути на десять, двадцять, сотню чи тисячу людей, і одна, дві чи три людини про це подумають, чому б не використати цей шанс?» – отмечает Яна.  

Яна Брензей также рассказала, что думает о проекте «Холостячка»:

«Проєкт «Холостячка» – це великий виклик для телебачення. Для самої Холостячки. І для нашого суспільства. Бо в суспільній уяві чоловікам чомусь можна більше, ніж  жінкам. І вибір другої половинки – це лише один з проявів тих ситуацій, коли жінкам щось не можна, а чоловікам щось можна. Чи питають у чоловіків, коли вони влаштовуються на роботу, чи вони одружені, чи є у них діти? Хіба наявність дітей впливає на професійні здібності жінки? Якщо чоловік може у телевізійному реаліті обирати собі другу половинку, чому цього не може робити жінка? Цей проєкт точно викличе бурхливу дискусію, але це буде такий родючий грунт для того, щоб жінки подивились інакше на своє життя. Холостячка має право обирати своє кохання в телепроєкті, тут немає нічого аморального чи осудливого. Тому я хочу побажати Ксенії Мішиній впевненості у тому, що  вона робить». 

Полное интервью Яны Брензей тут.

Проект призывает всех женщин присоединиться к кампании и делиться своими историями противостояния стереотипам в комментариях под интервью героинь или на собственных страничках в соцсетях под хештегом #СильнаЯ.

Напомним, героинями кампании стали: ведущая программы «Неймовірна правда про зірок» Надежда Матвеева, главный редактор информационной службы телеканала ICTV и ведущая программы «Факты» Елена Фроляк,  ведущая программы «Вікна-новини» Яна Брензей, топ-модель и ведущая проекта «Супер Топ-модель по-украински» на Новом канале Алла Костромичева, инфлюэнсеры и бизнес-вумен Татьяна Пренткович, Алина Френдий и София Стужук, победительница шоу «Холостяк», блогер и бизнес-вумен Даша Квиткова, фитнес-тренер Марина Боржемская, бренд-шеф, ресторатор и судья шоу «МастерШеф» Ольга Мартыновская, режиссер, сценарист и ведущая проекта «О чем молчат женщины» Оксана Байрак,  тележурналист и мама в декрете Кристина Решетник, актриса театр и кино Наталка Денисенко и, конечно же, главная героиня романтического реалити «Холостячка» Ксения Мишина.

Рубрики: ТБ

Залиште ваш коментар