На День Захисника України на телебаченні відбудуться дві прем’єри вітчизняних стрічок. О 20:00 в ефірі телеканалу «Україна» покажуть історичний екшен «Захар Беркут». Ця стрічка, що була вироблена компаніями Kinorob (FILM.UA Group) та CinemaDay за підтримки Держкіно України, рік тому демонструвалась в кінотеатрах країни, а вже цієї середи її покажуть на телеекранах.  А телеканал “1+1” демонструватиме військову екшн-драму “Черкаси”. Це буде прем’єрний телевізійний показ фільму про останній український корабель у Криму, і він розпочнеться о 22:15.

«Захар Беркут» вийшов в національний кінотеатральний прокат 10 жовтня 2019 року, прокатувався на великих екранах протягом 9 тижнів, зібрав понад 35 млн. грн. та став одним з найкасовіших українських фільмів за часів Незалежності. Після цього розпочалась міжнародна прокатна історія, яка триває й досі. Фільм побачили в країнах Балтії (Литва, Латвія та Естонія), права на показ були продані на територію Німеччини та німецькомовної Європи, Туреччини, Іспанії, Великої Британії, Ірландії, Австралії та Нової Зеландії. 2 жовтня стрічка вийшла у США і Канаді на VOD-сервісах та в онлайн-кінотеатрах.

І ось за рік після кінотеатральної прем’єри історичний екшн «Захар Беркут» буде показаний глядачам одного із найпопулярніших вітчизняних телевізійних каналів. Ще в 2018 році телеканал «Україна» заключив угоду з виробником фільму і став генеральним бродкастером та медіа-партнером «Захара Беркута». Відповідно телевізійна прем’єра відбудеться саме на цьому каналі. Значну роль відіграє і дата першого показу на малих екранах. Обране бродкастером 14 жовтня є вкрай символічним для стрічки, слоганом якої є «У свободі моя сутність». Саме в цей день відзначається одразу три важливих українських свята (День Захисника України, Свято Покрови Пресвятої Богородиці. день українського козацтва) та одна визначна історична подія (день створення Української Повстанської Армії).

Широкий кінотеатральний прокат «Черкас» розпочався 27 лютого 2020 року, в середині березня перервався через пандемію коронавірусу, та був поновлений в липні, хоч і на  нетривалий період. Цю стрічку на великих кіноекранах загалом переглянуло 73 732 глядачів, а бокс-офіс за весь період прокату становить 6 522 678 гривень.

По закінченню кінотеатральних показів, фільм про мінний тральщик «Черкаси» продовжив свій життєвий цикл. Згідно кінодистрибуційної практики, а також для задоволення високого глядацького попиту серед тих глядачів, хто не мав змогу переглянути «Черкаси» в кінотеатрах, з 1 вересня стрічка стала доступною на українських легальних онлайн-платформах. І ось 14 жовтня з фільмом, заснованим на реальних подіях 2014 року в Криму, зможе ознайомитись максимально широка телевізійна аудиторія на телеканалі «1+1», який є офіційним бродкастером стрічки. Перший телевізійний показ цієї воєнної екшн-драми саме на День Захисника України, який відзначають в цю дату, вбачається творцями фільму дуже доречним та символічним.

Рубрики: Кино ТВ

Оставьте ваш комментарий