Минулого року Новий канал здійснив справжній переворот в українському ТБ-просторі, випустивши в ефір молодіжний трилер «Перші ластівки». Проект піднімав важливі соціальні теми та висвітлював реальні проблеми сучасних підлітків.

 «Перші ластівки» визнаний кращим українським міні-серіалом десятиліття

«Ластівок», без перебільшення, обговорювала вся країна. Мільйони переглядів, десятки професійних нагород, схвальні відгуки критиків і звичайних глядачів… Але найголовніше досягнення проекту – тисячі врятованих життів. Завдяки співпраці Нового каналу з Національною гарячою лінією «Ла Страда» про можливість зв’язатися із координаторами, щоб отримати підтримку та реальну допомогу, дізналося багато підлітків, які опинилися у скрутних життєвих ситуаціях.

– Ми дуже цінуємо співпрацю с Новим каналом та молодіжним трилером «Перші ластівки». Це надзвичайно круто, що українські телеканали можуть транслювати такий важливий соціально активний та соціально відповідальний контент, – зазначила Альона Кривуляк, координатор Національної гарячої лінії «Ла Страда-Україна». – Ми були безмежно щасливі, що Новий канал розцінив нас як партнерів, довірив нам надання підтримки та допомоги підліткам, які опинилися у складних життєвих ситуаціях і, зокрема, мають намір скоїти самогубство. Завдяки транслюванню контактів Національної дитячої гарячої лінії після виходу в ефір серіалу «Перші ластівки» понад 20 тисяч підлітків і представників молоді з різних куточків України (зокрема, і з непідконтрольних Україні територій) та інших країн (Словаччини, Польщі, Білорусі, Молдови, Італіі, РФ) змогли виговоритися, отримати підтримку та реальну допомогу.

Максиму Самчику — 23! Як актор «Перших ластівок» йшов до успіху

Наразі Національна дитяча гаряча лінія «Ла Страда-Україна» розширює напрями своєї діяльності. Після виходу серіалу «Перші ластівки» на Новому каналі про можливість зв’язатися з координаторами дізналися не лише підлітки. Близько 35% від усіх звернень – це молодь віком 18-25 років.

– Навіть сьогодні – за рік після виходу серіалу – є підлітки та молодь, які звертаються до нас, бо вони побачили контакти саме в «Перших ластівках», – розповіла Альона Кривуляк. – Насправді, ми розуміли, що звернень на гарячу лінію після прем’єри молодіжного трилера буде надзвичайно багато. Але не очікували ТАКОГО напливу. Завдяки співпраці з Новим каналом ми збільшили години роботи Національної дитячої гарячої лінії, а також штат консультантів, аби ще більша кількість підлітків та молоді змогла отримати підтримку тоді, коли їм це необхідно. Мені здається, що найкращий показник крутого телевізійного проекту – це довготривалий результат та позитивний вплив на цільову аудиторію. Саме таким і є серіал «Перші ластівки».

Цього року Новий канал продовжує співпрацю з Національною гарячою лінією «Ла Страда-Україна» в рамках молодіжного трилеру «Перші ластівки. Zалежні». І хоча в другому сезоні серіал набув формату антології, та розповідає абсолютно нову історію, в ньому піднімається багато гострих соціальних проблем. Більшість з них тісно переплітаються з напрямами діяльності «Ла Страда», тому ця співпраця обіцяє бути не менш плідною, аніж минулого року.

– Безмежно щасливий, що «Перші ластівки» стали рупором, завдяки якому підлітки та молодь дізналися, що їм є куди звернутися по підтримку і допомогу. І я дуже радий, що в новому сезоні наша співпраця з Національною гарячою лінією «Ла Страда-Україна» продовжується, – зазначив Євген Тунік, сценарист і шоуранер серіалу. –  «Перші ластівки. Zалежні» – більш дорослий, зухвалий та гострий проект. Але, як і минулого року, висвітлення соціальних проблем – одне з головних наших завдань. У серіалі підніматимуться теми, близькі не лише підліткам та молоді, а й дорослому поколінню. Безпека в соціальних мережах, булінг з боку однолітків, стосунки батьків і дітей, торгівля власним тілом, сексуальне та домашнє насильство… Але провідною, звісно, буде тема залежності – від наркотиків, сексу, грошей, думок оточуючих, болю минулого тощо.

– Для нас співпраця з Новим каналом та молодіжним трилером «Перші ластівки» надзвичайно важлива, – підсумувала Альона Кривуляк, координатор Національної гарячої лінії «Ла Страда-Україна». Завдяки їй ми розширюємо можливості надання підтримки тим, хто її потребує, і втілюємо свою основну функцію – почути і допомогти!

Прем’єра серіалу «Перші ластівки. Zалежні» – вже в грудні 2020 року на Новому каналі

Оставьте ваш комментарий