Телеканал «Київ» до свого 25-річного ювілею зробив собі своєрідний подарунок — розпочав зйомки документального фільму, присвяченого історії міста. Проект поки носить робочу назву «1990-2020».

Всього планується зняти 30 серій, кожна з яких буде присвячена одному року з життя столиці. Автори картини розкажуть не тільки як це було, але і що планувалося і з яких причин не вийшло, як розвивалися події і навіть чим сьогодні живуть їхні герої.
У фільмі використовуються архівні кадри телеканалу «Київ» і матеріали Центрального державного кінофотоархіву України ім. Пшеничного.

Також в кожній серії знімається зірка телеканалу В’ячеслав Соломка. Глядачі дізнаються багато цікавої інформації. Наприклад, що на Південному мосту, який відкрився в 1990 році, збиралися зробити ресторан. Але так і не вирішили, як підключити каналізацію, а найголовніше — як відвідувачі пішки добиратимуться до нього від початку моста. Складність споруди Південного ще була в тому, що в цьому місці Дніпро був дуже глибоким — 12-13 метрів. Слава Соломка за допомогою нехитрого пристосування — праски ще царських часів і мотузки — перевірив сьогодні глибину. У нього вийшло 9 метрів.

Автори фільму також зустрілися з архітектором, який проектував Троєщину, і дізналися, що він думає з приводу сучасного вигляду цього району. Невеличкий спойлер: архітектор вважає, що вийшло так собі, і розповість чому. До речі, а ви знали, що з висоти пташиного польоту Троєщина нагадує якісь таємні древні письмена?

А ще — знайшли в архіві випуск газети «Вечірній Київ» з фотографією новонародженого немовляти і статтею з напуттям хлопчикові, яку написав головний редактор Олександр Швець, який сьогодні є головредом «Фактів і коментарів». Більш того — телевізійники знайшли хлопчика, вже 30-річного чоловіка, і дізналися, як склалося його життя. Як виявилося, тоді фото до редакції надіслала бабуся дитини. До сих пір в родині зберігається шість примірників випуску «Вечірки». А в статті редактор розмірковував про те, що через 30 років на планеті не буде воєн і хвороб. На жаль, в сьогоднішній Україні зразка 2020-го року це сприймається як гірка іронія. А хлопчик — Данило Грудзинський — виріс і у нього вже сьогодні у самого підростає син. І він мріє, що через тридцять років земляни почнуть освоювати інші планети. Ну що ж, подивимося.
Ще вдалося розшукати найпершу Міс Києва. Виявилося, панянка давно перебралася жити в Лос-Анжелес і сьогодні є власницею магазину дорогих меблів.

Режисер фільму — Олексій Лябах, сценарист — Олена Маслаченко, продюсер — Олександр Мельничук. «Найскладніше в зйомках цього проекту — те, що через карантин закриті бібліотеки. А вся ця історія не збереглася в інтернеті. І хочеться фізично помацати і подивитися на жовті сторінки київських газет», — розповідає Олена.
На телеканалі «Київ» планують, що перші серії картини про історію столиці глядачі зможуть побачити вже в цьому році. Стежте за програмою!

Рубрики: ТВ

Оставьте ваш комментарий