24 жовтня ГО “Точка Дотику” за підтримки Українського культурного фонду презентує відеоперформанс “Зроби мені тишу”.  За сюжетом, компанія обговорює своє ставлення до війни — хтось її не визнає, хтось не може визначитись, а хтось нагадує, що вона триває. Особливість відео-вистави полягає в тому, що у її основі лежать реальні історії людей, які приймали участь у бойових діях на Сході України.

За словами одного з авторів вистави —  Анатолія Татаренка, у відеоперформарсі «Зроби мені тишу» за допомогою простих дій та простих слів була створена дуже потужна атмосфера навколо: “Ми розпрацьовували простоту так, щоб говорити про складні речі, які є в сучасній історії України, про нас самих, про те як ми часом можемо не чути один одного, але при цьому розділяти одну країну, одне місто, один стіл”.

Виконати таку задачу зміг професійний склад акторів — Сергій Смеян, Євгенія Непиталюк, Оксана Леута, Євген Черников та Микола Панасюк, а потужну атмосферу допоміг створити Оркестр Почесної варти окремого Президентського полку iм. Богдана Хмельницького.

“Протягом 5 років ми шукали різні підходи до того, як можна говорити про війну та про відношення людей до військових подій.  Адже мозок людини вміє пристосовуватись до будь-якого стресу. Люди звикають до війни, до страшних заголовків та бойових дій на території сусідньої області. За всі ці роки велика кількість людей змогла легко звикнути, і відчути відсутність ентузіазму до будь-яких подій. Саме тому, культурні проекти, які нагадують, що війна триває — дуже важливі”- так прокоментував важливість проекту режисер відеоперформансу Павло Юров.

За словами Анастасії Гернеги, керівниці ГО “Точка Дотику”, під час роботи над проектом команда відчула, що тема настільки важлива, що навіть створила окремий міні-проект: “Герої щодня ходять серед нас, але ми їх не помічаємо. Ми навіть уявити не можемо, як їм складно сприймати світ, у якому поняття миру та війни настільки розмиті. Тому ми вирішили зробити фото серію, яка б передала емоції візуально та надали ці фотографії у вільний доступ до використання, щоб якмога більше людей згадало, що в країні півтора мільйони героїв, про подвиги яких ми намагаємось не задумуватись”.

Відеоперформанс можна буде переглянути безкоштовно, у прямому ефірі, 24 жовтня, початок о 20:00. Вистава транслюватиметься на ФБ сторінці проекту: https://fb.me/e/174FQ7hWa

 

Рубрики: Новости

Оставьте ваш комментарий