В Україні у розпалі сезон квашеної капусти. Кажуть, що щоденне вживання квашеної капусти сприятливо впливає на чоловіче довголіття, а ще зберігає силу до глибокої старості. Ведучі програми «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на телеканалі «Україна», Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч розповіли, чи справді квашені продукти такі корисні та скільки нині коштують на ринку.

Без цих продуктів важко уявити святковий стіл! Ціни на квашені продукти коливаються у межах 40 гривень. Капуста найдешевша – 35 гривень за кіло. Морква, помідори, пелюстка і салат приблизно 50 гривень. Ну а про користь квашених продуктів ходять легенди: вони і травленню сприяють, і регулюють кислотно-лужний баланс, і нормалізують рівень цукру в крові… Існує думка, що овочі та фрукти, які ми заквашуємо – в результаті віддадуть нам більше вітамінів, ніж у сирому вигляді. Однак це міф!

«На жаль, при квашенні втрачається досить багато вітамінів і мінералів, тому що ми додаємо до продуктів цукор і сіль. Відбувається процес бродіння та починається ріст бактерій, які все це ферментують», – пояснює дієтологиня і генетик Людмила Гончарова в ефірі каналу «Україна».

квашеная капуста
квашеная капуста

Генетики запевняють, що квашені продукти 50 років тому і нині – абсолютно по-різному засвоюються людським організмом: тож з ними варто бути обережними.

«Наші бабусі, наші батьки виросли на цих продуктах. Скажімо прямо, це виснажило фермент наш і відповідно наших дітей. Тому зараз з’ясовується, що у нас йде непереносимість таких продуктів у досить великій кількості і це може проявлятися алергічними реакціями», – розповіла лікарка в програмі «Ранок з Україною». 

Щоб зрозуміти – приймає ваш організм квашені продукти чи ні – прислухайтесь до нього. Якщо через 4 години після картопляного пюре з капустою ви не відчуваєте дискомфорту і важкості у шлунку – все добре. Але переїдати цього добра все ж не варто. Норма – раз на 3-4 дні і не більше 100 грамів на один прийом їжі. І тоді будете ситі та здорові.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Оставьте ваш комментарий