Історія туалету, Музей космосу та старовинні експонати у фільмі «Дивовижні музеї та де їх шукати».

У суботу, 24 жовтня, о 19:50 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА вийде другий документальний фільм із циклу власного виробництва «Дивовижні музеї та де їх шукати». Автори покажуть такі незвичні музеї, як Музей історії туалету, Музей космосу та Музей старовинних речей, а також їхніх не менш незвичних працівників.

«Чи маю відчуття, що я в незвичному місці? Мені здається, що вже ні, воно стає звичним. Узагалі для нас нормально посидіти на троні-туалеті, подумати, попрацювати там», — розповідає екскурсоводка Музею історії туалету Катерина Філатова.

У музеї показано еволюцію туалету — від кам’яних сидінь і нічних ваз до сучасних унітазів.

Музей космосу в Переяславі облаштовано в приміщенні колишньої церкви. Тут розмістили різноманітні експонати — точні копії місяцехода, маятника Фуко, особисті речі космонавтів та багато іншого.

«Я до музею, до цього приміщення ставлюся, як і до будь-якого на території. Тобто в мене немає розмежування: церковне приміщення й Музей космосу. У мене просто Музей космосу, у якому працюю», — зазначає працівниця Музею космосу Наталя Проскурня.

Незвичайний музей у Вінниці створили на сміттєсортувальній базі. Там відвідувачі можуть оглянути кілька приміщень з експонатами. Серед них — давня телевізійна техніка й радіо, гроші, зброя, іграшки, фотоапарати та підсклянники.

«Я не можу точно сказати, скільки в мене експонатів. Збираю їх роками, частина тут, частина в мене вдома. Для мене головне, аби річ була старовинною, — розповідає засновник Музею старовинних речей В’ячеслав Воєводін. — Хочеться, щоб усе це побачила молодь, треба зробити так, аби якісь речі можна було використати — той же самовар для кави або примуси».

Глядачі проживуть день із героями фільму «Дивовижні музеї і де їх шукати» та побачать побут незвичайної людини, що працює в незвичайному місці.

Нагадаємо, у першій стрічці із циклу глядачі дізналися історію Георгіївської церкви та Музею тоталітаризму. Переглянути її можна на ютуб-сторінці UA: КУЛЬТУРА.

Дивіться другий документальний фільм про Музей історії туалету, Музей космосу та Музей старовинних речей із циклу «Дивовижні музеї та де їх шукати» 24 жовтня о 19:50 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА.

Залиште ваш коментар