Статистика хворих на COVID-19 невпинно росте. І часто, не підозрюючи про свій діагноз, люди виходять на роботу, ходять в магазини. У програмі «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на каналі «Україна», ведучі Марія Мельник і Григорій Герман дізналися, які симптоми мають вас насторожити та чи врятує вакцина, якщо вірус мутує чи не погодинно.

«Ми можемо відзначати етапність самої хвороби – спочатку це виражена загальна слабкість, її можна переплутати з перевтомою на роботі. Ця слабкість тримається близько 1-3 днів, після цього наростає температура, зазвичай вона є під вечір, сягає 37,5, 37, 36,9», – зазначила лікарка-терапевт Віта Олещенко в ефірі каналу «Україна».

Згодом до слабкості та температури або іноді й замість них приходить біль у горлі та доволі сильний головний біль. У декого болять і очі. А потім з’являється кашель. Сухий та сильний, але неглибокий. І ще один важливий аспект – ломота в тілі. М’язи можуть боліти так, ніби ви вчора пробігли вперше марафон 42 кілометри.

Та важливо, що більше ніж 80 відсотків людей хворіють легко, тож усіх перелічених симптомів може й не бути. Або з’явиться лише один з них. До речі, цікаво, що втрата смаку та запаху свідчить про те, що хвороба протікає в легкій формі. І ось порада, як усе повернути. 

«Рецептори мають властивість відновлюватись, якщо над ними працювати! Люди, які втратили нюх, мають нюхати свої парфуми, каву, пам’ятати, як вони пахли, щоб відтворювати в себе в голові», – радить лікарка.    

Пандемія неабияк змінила наше звичне життя і зрештою дісталася навіть пухнастих норок! Нещодавно в Данії почалася паніка, адже на норкових фермах фіксували спалахи коронавірусу! А найголовніше – хвороба мутує всередині тварин. Новий вид назвали «кластер 5». Лікарі ж заспокоюють, що мутації аж ніяк не впливають на ситуацію.

«Для нас важливо, як ми будемо реагувати на цей вірус. Його мутація зазвичай на клінічній картині не відображається. Це має значення тільки для виробників вакцини – вчених і епідеміологів», – коментує епідеміолог Олексій Єршов у програмі «Ранок з Україною». 

«Перший промінь надії» – саме так британська газета «Financial Times» назвала першу потенційну вакцину проти коронавірусу. Її розробили американські та німецькі вчені. Вона пройшла вже всі дослідження. І довела, що може запобігати хворобі у більш ніж 90% випадків. Та чи працюватиме вона, якщо вірус дедалі мутуватиме – колесо фортуни. 

«Ми дійсно не знаємо, до чого готуватися – це одноразова вакцина, як при корі, чи потрібно її повторювати кожні кілька років – покаже час», – зазначив епідеміолог. 

Нині ж відомо, що імунітет після коронавірусу доволі індивідуальний. Організм може виділяти антитіла до півроку, а іноді до трьох місяців. Сам же вірус може бути в крові пацієнта до 30-ти днів. Проте уже після 10 днів лікування і за умови зникнення симптомів людина може йти на роботу, адже є незаразною. Проте, звісно, в масці! І цей пункт важливий для всіх, хто береже своє здоров’я.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Оставьте ваш комментарий