Чорна п’ятниця наближається! Але враження таке, що «чорний» увесь тиждень. Буквально кожен магазин вабить грандіозними знижками та акціями. Але чи чесні вони? Ведучі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Марія Мельник і Григорій Герман з’ясували, чи не обдурюють магазини покупців та як не потрапити на гачок маркетологів. 

Черная пятница: ТОП-10 советов удачного шопинга

Чорна п’ятниця – досить суперечлива штука. І треба знати, як правильно зробити покупки без шкоди власному гаманцю. Експерти ж зазначають – безпрограшно в ціні можна купити, наприклад, літні речі. Їх точно будуть розпродавати, а якщо ще й узяти базові – вони будуть служити не один модний сезон. Максимальна ж знижка, яку магазини можуть собі дозволити без збитків – до 15-ти відсотків, запевняють маркетологи.

«Багато компаній спеціально піднімають ціни на 50, 70, а можливо, і 100%, щоб пафосно зробити з них знижки 50-70%! Якщо хочете дійсно прикупити щось собі зі знижкою – подивіться, скільки ці товари коштують зараз», – радить маркетолог і бізнес-тренерка Людмила Калабуха в ефірі каналу «Україна».

І якщо знижка на речі – це колесо фортуни, то на техніку справді більше реальних акцій. Ще один лайфхак – до кінця акції вона стає максимально дешевшою.

Шопінг – це ще й азартна гра. Натовп покупців просто втрачає здатність до аналітики. Тут уже і спрацьовують інстинкти – обійти конкурента та урвати що-небудь собі. Нині ж карантин – тому найпевніше чорна п’ятниця буде онлайн. А тому маркетологи ще більше намагаються заохотити рекламою. Роблять її максимально великою, яскравою або дуже креативною.  

«На рекламному ринку зараз простежується те, що у нас всіх банерна сліпота. Ми не реагуємо на слова, де міститься пропозиція, знижка, акція. Тому підприємцям треба підходити креативно. Тож рекламні оголошення починаються навіть зі слів: ми не робимо знижок, ми не такі, як всі, ми поважаємо своїх клієнтів», – коментує маркетолог у програмі «Ранок з Україною».

Та все ж, щоб не набрати зайвого, експерти рекомендують, по-перше, планувати свої покупки, а по-друге, не тішити себе ілюзіями про речі, після яких ваше життя зміниться на краще.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

 

Оставьте ваш комментарий