Генетики стверджують, що довголіття зумовлене спадковістю. Проте виявилося, що генів недостатньо, а секрет  довголіття лежить просто у вашій тарілці. Адже є їжа, регулярне вживання якої подовжує життя. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ведучі Марія Мельник і Григорій Герман з’ясували, який секретний продукт вбиває старі клітини та продовжує тривалість людського життя.

Острів Окінава, Японія – батьківщина довгожителів. Сардинія, Італія – концентрація людей, вік яких перевалив за сто, тут одна з найвищих у світі. Острів Ікарія, Греція – місце, де люди нібито «забувають помирати». Який він, секретний інгредієнт довголіття?

«Довгожителями вважаються країни, які розташовані безпосередньо на берегах», – коментує генетик Людмила Гончарова в програмі «Ранок з Україною».

Це перша закономірність рецепту довгожительства. Тож українцям треба лише створити для себе умови Середземномор’я. Адже основний секрет – не наявність моря, а особливе харчування!

«Люди, які живуть на Середземномор’ї, мають більшу тривалість життя, ніж в середньому в Європі, і головне, що вони мають менше серцево-судинних захворювань, – зазначає геронтолог Віктор Холін в ефірі каналу «Україна». – Потрібна лише спеціальна дієта або набір продуктів, які переважно вживають люди, які населяють Середземномор’я».

Основними складниками такої дієти є риба, оливкова олія і знежирені молочні продукти, що містять велику кількість Омега-3 жирних кислот.

Почему полезно оливковое масло? ТОП-10 фактов

Сотні лабораторій по всьому світу намагаються винайти еліксир молодості. Та справжній прорив у геронтології зробила звичайна східна спеція! Вона здатна вбивати старі клітини, які в результаті не старять увесь організм. Секретний інгредієнт довголіття – звичайна куркума! Вона містить такі речовини, як сенолітики, вони вбивають старі клітини. Крім того, куркума володіє протипухлинними властивостями. Учені навіть намагаються зробити з неї пігулки, які будуть уповільнювати старіння.

«Куркума – це набір вітамінів і мінералів, які утворюють ферменти. Вона кожному піде на користь. Регулярно вживаючи цю приправу, ви покращите стан здоров’я і зможете продовжити тривалість життя», – зазначила генетик.

До того, как были изученные ползные свойства куркумы, ее очень долго применяли в качестве красителя для тканей.

Лише чверть чайної ложки куркуми на день здатна захистити людський організм від раннього старіння.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Оставьте ваш комментарий