Вийшла друга серія документального серіалу СПАЛАХ про нову українську культуру. Цього разу темою стала українська комедія — від телевізійних форматів 90-х до сучасного стендапу та YouTube-шоу.

Ми розповідаємо, як змінювались комедійні формати за роки незалежності, чи є український стендап, що відбувається з YouTube-форматами та чи існує взагалі таке явище як «українська комедія».

Героями та героїнями фільму стали Андрій Данилко (Вєрка Сердючка), Євген Кошовий («Студія Квартал-95»), Віктор Андрієнко, Георгій Делієв («Маски-шоу»), Віктор Розовий («Загорецька Людмила Степанівна»), Роман Вінтонів (Майкл Щур), Костя Клепка («Чоткий паца»), Василь Байдак (Інародний театр абсурду «Воробушек»), коміки Андрій Щегель, Антон Савлєпов і Наталія Гаріпова.

Ізолюй бабусю правильно — тисни сюди

«Український гумор — це справжній рай плюралізму. В цьому і кайф нашої комедії — вона надихалась усім, що було раніше».

Друга серія СПАЛАХу розповідає, як українська комедія 90-их виросла з абсурду і клоунади, пройшла етап КВК («Клуб веселих та кмітливих»), що надовго змінив комедійну сцену, та зараз поступово рухається у напрямку нового гумору.

Що не так з українською комедію зараз, чому відсутні популярні українські комедійні шоу на YouTube, а стендап — на телебаченні?

Андрій Данилко (Вєрка Сердючка), цитата з серії:

— Я за будь-який гумор, абсолютно. Я проти тупого, коли смієшся не з того, що кажуть, а тому, що думаєш: чорт, та як таке можливо?

Євген Кошовий («Студія Квартал-95»), цитата з серії:

— Класичного гумору багато. На фестиваль «Ліга Сміху» приїжджають 300 команд, наприклад. З них половина — класичний гумор. І ти потім сидиш і переписуєш власні жарти, бо розумієш, що як тільки ти почнеш, усі вже зрозуміють, чим жарт закінчиться, бо в інших так само. Сьогодні з’являються команди зовсім іншого типу, з іншою подачею і концепцією. Такі команди влучно стріляють, і на їхньому фоні всі інші – сіра маса.

Костя Клепка (YouTube-канал «Чоткий паца»), цитата з серії:

— Тема весела — гумор, але ситуація не дуже весела з гумором в Україні, чесно кажучи. Досі колосальний дефіцит.

Андрій Щегель, стендап-комік, цитата з серії:

— Чому не заходять стендапи? Відповідь дуже проста — телебачення має свою аудиторію. Телевізор не навчає аудиторію, він намагається потрапити в бажання глядачів. А вони не хочуть дивитись стендап, бо не можуть довго концентрувати увагу, не люблять тонкі жарти, навіть жарти в лоб від нікому не відомих людей не люблять. Вони хочуть голосне прізвище, зрозумілий і простий гумор.

Творці серіалу наголошують, що українці не звикли помічати наших творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості чи культурної ваги. Тому документальний серіал із 10 епізодів має на меті створити єдину історію про самодостатню і стильну українську культуру.

Рубрики: Серіал

Залиште ваш коментар