Скільки сімей в Україні, стільки й рецептів приготування куті. Та ТОП-3 інгредієнти цієї страви залишаються незмінними – родзинки, курага і чорнослив. Ведучі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч з’ясували, чи не продають українцям часом неякісних сухофруктів і які ж купити, щоб не зіпсувати куті.    

Біля прилавків із сухофруктами нині справжній ажіотаж. У ТОПі покупок українців: родзинки, курага та чорнослив. Продукти, які чудово доповнюють різдвяну кутю. Найперше, на що варто звернути увагу, це те, у якому товар стані. Сухофрукти переважно зберігаються близько року, але на ринку часто порушують умови, тому продукт може зіпсуватися раніше.

«Продукція на ринках має бути накритою, щоб вона не контактувала з навколишнім середовищем, щоб на неї не сідали птахи, не клювали нічого, не забруднювали, – радить експерт союзу споживачів України Максим Несміянов у програмі «Ранок з Україною». – Якщо, наприклад, йде дощ, а ви збираєтесь купувати сухофрукти, маєте знати, що їх вологість не має перевищувати в середньому 70%».

Ціна сухофруктів може відрізнятись не лише через виробника, а й відповідно якості та виробництву. Наприклад, любителі органіки родзинки і курагу сушать під сонцем. Для приготування чорносливу – сливи поміщають у піч, де вони в’яляться. Оскільки ці процеси довготривалі, виробники їх можуть пришвидшити. За допомогою рідкого диму або сірчистого газу. Щоб дізнатися про ці нюанси при купівлі, варто зазирнути на маркування. Те ж саме стосується і магазинних упакованих сухофруктів.

Отже, якісна курага може бути темно-коричневою або світло-жовтою. Консистенція – сухувата. Чорнослив не повинен бути коричневого кольору, це означає, що його обробили окропом, а яскраво-чорний, швидше за все – гліцерином. Він має бути розсипчастим і м’ясистим. Родзинки, залежно від винограду, можуть бути темно-коричневими і чорними з синюватим відтінком. Занадто світлі – оброблені хімією. Сухофрукти не повинні мати сторонніх запахів, а мінімальна ціна – не нижча ніж 80 гривень за кілограм. Гарних і смачних вам свят!

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Оставьте ваш комментарий