Свіжість та якість продуктів на довгий термін – основні переваги, які обіцяє новий тренд у зберіганні продуктів: вакуумне упакування. Вакуумують тепер усі продукти без винятку, навіть каву, щоб не вбирала зайвої вологи, та крупи, щоб у них не селилися комахи. Ведучі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Марія Мельник і Григорій Герман дізнались, наскільки можна подовжити термін зберігання продуктів у вакуумі та які мінуси має новий метод.

Без чого не можна уявити сучасне зберігання продуктів, так це без холодильника. Але й він не захищає продукти від окислення, підсихання, псування кольору та смаку, а з часом – і від шкідливих мікроорганізмів. Та на допомогу йому прийшло вакуумне упакування – справжня інновація у зберіганні продуктів.

«Вакуумування дозволяє зберігати продукти в безповітряному просторі – без доступу кисню. Серед його плюсів: збереження аромату і смаку продукту завдяки тому, що немає обвітрювання», – пояснює харчовий технолог Світлана Матко в ефірі каналу «Україна».

У безповітряному просторі не тільки колір і поверхня продукту залишаються незмінними, а й його вага. До того ж так він не набирає зайвої при заморожуванні. Вибираючи морепродукти або рибу в такій упаковці, не доведеться платити за льодову «глазур». До того ж вакуум допоможе зберегти максимальну кількість корисних елементів.

Та найголовніша перевага вакууму – це захист.

«Зовнішня оболонка дає міцність каркасу, внутрішня – є бар’єром, який не дозволяє контактувати продукту з зовнішнім середовищем. Тому пил, бруд і навіть бактерії, які не можуть вижити без кисню, не зможуть проникнути на продукт», – зазначає харчовий технолог.

А це означає, що термін зберігання продуктів подовжується:

  • М’яса – до 9 днів;
  • Риби – до 5 днів;
  • Ковбаси вареної – до 25 днів;
  • Сиру твердого – до 60 днів.

Вакуумувати продукти можна і вдома за наявності ручного вакууматора. Такий прилад відкачує зі спеціальних пакетів повітря, а потім запечатує їх за допомогою нагрівального елемента. Така технологія ще й із консервацією може конкурувати.

«Наприклад, мариновані огірки, які всі закладають у банки та чекають 3-4 дні – з вакуумним пакуванням страва за 2 години буде готова, – поділилась шеф-кухар Юлія Ільченко в програмі «Ранок з Україною». – М’ясо та рибу теж можна замаринувати у 10 разів швидше, ніж зазвичай. Деякі люди полюбляють сильно промариноване м’ясо для шашлику, тому готують його з вечора – ставлять у холодильник і смажать наступного дня. Щоб скоротити цей термін, треба помістити м’ясо у вакуум і через 30 хвилин можна робити шашлик».

Але й мінус у вакуумній упаковці є – це її нестійкість до ушкоджень. Мікроскопічна подряпина, якої не видно, здатна порушити герметичність і зіпсувати продукт. Тому слід акуратно складати продукти, запаковані у вакуум, зберігати їх при температурі не вище +5 градусів та перевіряти їхній зовнішній вигляд. Натомість матимете свіжі та корисні інгредієнти для улюблених страв.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Рубрики: Еда ТВ

Оставьте ваш комментарий