На радіо «Київ» стартував музично-інформаційний проєкт «Тут і зараз: Electro», присвячений українській електронній музиці. Гостями ефірів стануть як відомі в країні музиканти, так і початківці. У першому випуску взяла участь група «Junket». У цьому сезоні програма виходитиме по суботах о 20:00 в прямому ефірі на радіо і завдяки зйомці телеканалу «Київ» в форматі radiovision — на ютуб-каналі і в фейсбук.

— Електронна музика раніше випадала з поля зору програми, хоча в Україні вона досить різноманітна і цікава. Зараз ми виходимо з студії «Київ ФМ». Я вважаю, що це дуже важливий проект, який виконує культурологічну місію. Не просто програма з «хі-хі-ха-ха», а по суті — задокументований зліпок певного сектора культурного (музичного) поля України. Сподіваюся, кожна з наших програм даватиме досить повний обсяг інформації про наших гостей-музикантів, — написав на своїй сторінці в фейсбук ведучий і редактор програми Дмитро Стойловський.
Спочатку проєкт «Тут і зараз» з’явився на хвилях «Громадського радіо». Автором ідеї став звукорежисер Андрій Іздрик. Творці програми поставили собі за супермету транслювання в прямому ефірі живі концерти з ідеальною студійною якістю. У 2019 програма отримала підтримку УКФ, завдяки чому стала виходити зі студії звукозапису «Istok». Тоді ж проєкт почав виходити і на радіо «Київ» в прямому ефірі, а також на телеканалі «Київ» у запису. Всього вийшло понад 70 випусків.
У 2020-му програма виходила всього три рази й через жорсткі карантинні заходи була поставлена на паузу. — Програми подібного роду мають досить високу собівартість, тому без партнерів не обійтися, — коментує Іздрик, — і я дуже щасливий, що керівництво ТРК «Київ» поділяє нашу любов до трансляції живих виступів. Також він зазначив, що крім Electro в майбутньому можливі й інші жанрові сайд-проекти «Тут і зараз»: «Я не планую обмежуватися тільки розважальною музикою, мені б дуже хотілося робити подібний проєкт з серйозним джазом або навіть з класикою».
Найголовнішу особливість, якою «ТіЗ» відрізнялася від інших аналогічних програм в Україні, — відмінна якість звуку — вдалося зберегти.
— Минулого року на ТРК «Київ» проходила масштабна модернізація, в тому числі було закуплено нове обладнання для радіо. І тепер ми маємо можливість транслювати в прямому ефірі живі концерти. Й на замовлення міста, як це ми робили на День Києва і День незалежності, — розповіла керівник радіо «Київ» Наталія Лященко.
В оновленій програмі у Дмитра Стойловського з’явилася нова співведуча — Катерина Селецька, яка, до речі, також працює журналісткою програми новин телеканалу «Київ». Катя, на думку Дмитра і Андрія, допоможе привнести в проєкт новий погляд і розширити аудиторію.

Рубрики: Новости

Оставьте ваш комментарий