Музикант BORA — Олександр Боратинець — вслід за відомим хітом «Відлітай» презентуває новую песню – «Одинокії», яка народилась під час подорожі у Таїланді. Ми розпитали артиста про створенні хіту, а також про плани на майбутнє і ставлення до популярності…

— BORA, розкажіть про ваш новий трек «Одинокії» – що навіяло на його створення?

⁃ Мандруючи Таїландом, в мене народилась мелодія і слова пісні. Мене надихнула культура і філософія цієї країни. Я відчув, що всі думки мають бути спрямовані на те, щоб досягати нових висот. Будучи на одинці сам з собою відкривається внутрішній світ і бажання реалізовувати мрії, які живуть всередині тебе.

Певец BORA готовит кутью с самого детства

— Пісня про самотність народилася серед квітів та краси Таїланду – цікаво, які ідеї до вас приходять, коли ви у мегаполісі, серед мільйонів людей?

⁃ Можливо, вам це здасться кумедним, та слова до пісень та мелодії найкраще приходять до мене саме в метро. Напевно, серед натовпу, в атмосфері соціуму я черпаю, ту творчу енергію.

Слухаємо:

— Хто є автором пісні «Одинокії»?

⁃ Автор я, також потрібно згадати Даніеля Вайнера, саме він мені допоміг в музичній частині треку, як аранжувальник.

— Будете знімати кліп?

— Надіюсь, кліп обов’язково вийде зняти. Принаймі цього б хотілося. Навесні має з’явитись перша відеоробота на трек «Відлітай».

—Коли у вас виникла ідея розпочати сольну кар’єру?

⁃ До 18 років я завжди марив тим, щоб розпочати кар’єру професійного футболіста, а не співака, хоча мав відношення до сцени ще з дитинства. Грав в різних театральних постановках в будинку культури селища Благодатне, що на Волині. Почав серйозно займатись вокалом на другому курсі університету. Сцена університету КНУ зробила свою роботу, закохала мене в атмосферу перформансу. Там були мюзикли, спектаклі, творчий колектив. Саме з студентських років я поставив собі завдання, досягти успіху в музичній сфері.

— Чи посприяла тому ваша участь у багатьох вокальних шоу?

⁃ Згадую 2013 рік Караоке на Майдані. Фінал і слова Ігоря Кондратюка, «в тебе є потенціал. З цього щось може вийти». Відтоді я почав розвивати його. Також були в моєму житті такі проєкти, як «X-factor», «Голос країни», але я себе там не відкрив, про що моментами шкодую. Не достатньо було досвіду, напевно. Хвилювання іноді брало гору.

— Більше нема бажання брати участь у пісенних проектах?

— Бажання є, це все ж таки, гарний досвід та школа виживання. Нові знайомства та слухачі — це все важливо в кар’єрі музиканта.

— Яка музика вас надихає? Хто на першому місці у вашому плей-листі?

⁃ Я меломан, люблю слухати якісну музику. Такі метри, як Стіві Вандер, Рей Чарльз, Елтон Джон, Майкл Джексон якоюсь мірою повпливали на мої музичні смаки. З сучасників в моєму плей-листі можна знайти Сема Сміта, The Weeknd, Бруно Марса, Адель. Також певний час я був під впливом нашої української групи «Бумбокс» та її соліста Андрія Хливнюка. Подача, тексти, енергія мені довподоби.

— Про яку подію у вашому музичному житті можете сказати – «Це успіх!» Після чого виростають крила?

⁃ Я завжди мріяв виконувати власні пісні. Поки в мене їх небагато, але маленький крок до мрії вже зроблений. Перший трек «Відлітай» потрапляв в 3-ку кращих музичного чарту на радіо Львівська Хвиля. Це дуже тішило. Та все ж, для мене успіхом буде той момент, коли музика BORA буде викликати в слухачів певну асоціацію з артистом та його творчістю. Вірю успіхи та перемоги попереду ще чекають на мене. Завдання — «стадіон» повинно бути в артиста. Мріяти корисно.

— Чи були такі випадки, після яких хотілося скласти руки, що розчаровувало?

⁃ Так, я розчаровувався, це взагалі нормальне явище для творчих людей. Що нас не вбиває, робить сильнішими. Потрібно завжди сумлінно працювати над собою, але й фарт нікому не завадить. В моєму житті багато було моментів, коли мені казали – НІ. До цього потрібно спокійно ставитись. І робити свою роботу та головне вірити в себе.

— Вам притаманно усе планувати, чи дієте більш спонтанно?

⁃ Я вважаю, для успіху в кар’єрі в різних сферах, потрібна максимальна концентрація, ставити перед собою завдання і намагатись щиро та з любов’ю виконувати їх.

— У вашій біографії були виступи на круїзних лайнера – можете розповісти подробиці? Цікаво, чи були якісь наздвичайні події, ситуації, як взагалі там проходить життя…

⁃ 8 місяців життя на судні в маленькій каюті на 2 особи з ілюмінатором, який закривали при великих штормах. Звісно нелегко, далеко від домівки, від рідних та близьких людей. Один великий позитив, це сцена, купа глядачів та оплески кожного дня. Ще гарний шанс давала робота на лайнері, побувати в екзотичних країнах, таких як: ПАР, Мозамбік, Сейшельські острови, Маврикій, Норвегія і тд. Всього я нарахував 28 таких. Були й моменти небезпеки, наприклад, коли корабель проходив біля всім відомої країни Сомалі. Нас готували до того, що раптово може бути загроза від розбійників-піратів. Та на щастя, прецедентів не було. Були великі шторми, до яких я згодом звик. Таке вже життя на морях та океанах. Це був нелегкий, але дуже гарний досвід. З багатьма колегами з різних країн підтримую зв’язок дотепер.

— Ви б змогли надовго поїхати за кордон, якщо б цього потребувала робота?

⁃ Досвід такий є. Хочеться працювати в своїй країні. Бути потрібним в Україні, щоб свої люди мене прийняли, запалювати разом з ними на концертах. Дуже цього хочу.

— Ваша музика – як ви самі можете її описати у двох словах?

⁃ Хочеться все-таки, щоб саме слухач давав оцінку моїй творчості, але якщо коротко, моя музика — це те, що живе в мені, той настрій мелодій та ритмів, який хоче ділитися з усіма та співати в унісон.

Оставьте ваш комментарий