Музикант пішов відкривати незвідані частини Португалії разом із шоуменом Олександром Гудковим.

Слідом за Michelle Andrade і Олексієм Завгороднім (Позитив) у подорож із тревел-проектом «Орел&Решка. Новий сезон», який показує Новий канал, вирушили музикант Іван Дорн і шоумен Олександр Гудков. Вони полетіли в одну з найстаріших країн Європи з багатою історією – Португалію. Саме там Іван Дорн скуштував один із найдивніших португальських делікатесів – зубастого паразита міногу.

– Мінога – це делікатесне страховисько. На моє замовлення декілька жирненьких міног зловили в річці Мондегу. Мінога – це не риба і не черв’як-переросток. Це давня істота, якій 350 мільйонів років. Половину голови міноги займає величезна присоска з зубами, нею вона присмоктується до риби і, як п’явка, випиває з неї всю кров, – розповів музикант. – Замість кісток у міноги суцільний хрящ, а замість луски – шкіра, вкрита отруйним слизом. А ще в неї лише одна ніздря і є третє око на потилиці.

Усе своє життя мінога живе в океані, а взимку запливає в річку, щоб відкласти яйця. Вона довго пливе проти течії, тому втрачає весь свій отруйний слиз, стає більш м’ясистою й перетворюється на делікатес. Продають міногу по 50 доларів за штуку. А в деяких ресторанах можна скуштувати страву з цього паразита.

– Головний інгредієнт страви з міноги – її кров, яку спускають, поки тварюка ще жива. Через те, що мінога все життя пила кров інших риб, своєї в ній більше, ніж у курці, – пояснив ведучий «Орла&Решка. Новий сезон» на Новому каналі. – Міногу маринують у суміші її власної крові та червоного вина, а потім тушкують у цьому ж маринаді. Коли мінога готова, в рідині, що залишилася, готують липкий рис.

Вишуканий португальський делікатес сподобався Івану Дорну на смак. Головне – не згадувати, як виглядає головний інгредієнт страви.

– Солодкуватий присмак річкової риби і абсолютно немає кісток – залік! Хоча мінога дуже страшно виглядає, вона смачна, – зазначив Дорн. – Рис схожий на різотто, чудово поєднується з рибою, і кров зовсім не відчувається.

Дивіться тревел-проект «Орел&Решка. Новий сезон» усією сім’єю щосуботи о 10:00 на Новому каналі!

Оставьте ваш комментарий