Під час локдауну, коли все зачинено і наші музиканти позбавлені виступів, на радіо «Київ FM» вирішили їм допомогти. Відтепер щонеділі о 12:00 слухачі можуть не тільки послухати в прямому ефірі радіостанції  та на її фейсбук-сторінці й ютуб-каналі виступи улюблених виконавців в спеціальному проекті «ПроMUZ: наживо», але й ще допомогти їм матеріально.

«Вже декілька років, як на радіо «Київ FM» змінився формат. Ми відмовилися від російськомовної музики, навіть якщо її виконували українські музиканти, ще до введення квот. Наша радіостанція взяла напрям на підтримку нових, супернових і майже нікому не відомих  україномовних музикантів. Ще під час першого локдауну і подальших карантинних заходів ми вирішили, що треба дати можливість українським артистам якось себе промотувати. Ми навіть організовували живі концерти на дахах київських будівель. Але зараз зрозуміли, що одної промоції їм вже недостатньо і треба допомогти заробляти гроші, аби елементарно вижити», — розповідає керівник «Київ FM» Наталія Лященко.

На радіостанції побоюються, що коли закінчиться карантин, то деяких українських гуртів вже не існуватиме. В особливій небезпеці ті, що тільки почали працювати. Наприклад, музиканти мають 7-10 пісень і назбирали перед карантином гроші, аби записати свій перший альбом, і вже сподівалися на концерти, які тепер довелося всі відмінити. «На жаль, в нашій країні така традиція, що люди вважають, якщо щось можна отримати безкоштовно, то навіщо платити? І багато хто надає перевагу піратському контенту в інтернеті. І це також не працює на користь наших виконавців», — коментують на радіо «Київ FM».

Тож тепер в спеціальному проекті «ПроMUZ: наживо» з ведучим Андрієм Корнауховим можна буде не тільки послухати музикантів, але й перечислити кошти на їх рахунки. Програма також транслюватиметься в прямому ефірі фейсбук-сторінки та ютуб-каналу радіо, а також в ефірі телеканалу «Київ».  В першому випуску брав участь GIO DARA. І як повідомили на радіо, артист був приємно вражений сумою, що поступила на його рахунок. Так що можна сказати, експеримент підтвердив, що українська публіка готова підтримувати своїх  артистів.

До речі, подібні онлайн-концерти із збиранням коштів під час карантину 2020-року організовувало багато західних зірок. І залежно від популярності і можливостей артистів, хтось збирав собі на життя, а наприклад,  як Мадонна й Роббі Вільямс – на благодійність.  Тож найближчої неділі, 4 квітня,  «ПроMUZ: наживо» та Віктор Павлік збиратимуть кошти для хворого хлопчика з діагнозом СМА (спінальна м’язова атрофія).

На радіо повідомили, що ефіри з артистами будуть організовуватись  у тому порядку, як надходили від них запити. Тож на черзі після Віктора Павліка – гурт «Ліловий».

Рубрики: Музика

Залиште ваш коментар