Кінокемп «Кіносарай» у мистецькому хуторі «Обирок» відбудеться вже вдев’яте і вперше триватиме три дні — з 25 до 28 червня.

Ключова тема цього року — гнучкість сприйняття і дій. Перед людством постали виклики пандемії, цифрової глобалізації, зміни клімату, економіки та соціальних відносин, тому організатори пропонують знайти можливості для їх подолання та подивитися на позитивні аспекти.

У програмі традиційно показують найкраще позитивне кіно будь-якого жанру з усього світу. До участі вже подано 200 кінострічок із 45 країн. Роботи прийматимуть до 28 травня, тож встигніть взяти участь https://kinosaray.com.

Цьогоріч розширено також територію проведення фестивалю. Крім традиційної локації «Кіносараю» на «Обирку», де покази відбуваються просто неба вдень і вночі, додасться ще одна. Показ фільмів-переможців відбудеться у стародавній столиці гетьманської України — Батурині.

Фестиваль містить як міжнародну, так і українську конкурсні програми. Передбачено 8 нагород, які спеціально розроблені для фестивалю аргентинським скульптором Фабіаном Марковичем, за найкращі ігровий, документальний і анімаційний короткометражний фільм міжнародної та вітчизняної програм.

Окрема номінація — фільми про сталий розвиток. Тема екології дуже важлива для організаторів фестивалю, бо мистецький хутір «Обирок» вже кілька років є членом Європейської мережі екопоселень (GEN).

Також присуджується спеціальна нагорода «За пристрасть і вогонь», яку торік започаткував український режисер Ярослав Попов на честь свого друга Леоніда Кантера — відомого українського режисера, мандрівника, засновника мистецького хутора «Обирок», фестивалю «Кіносарай» та багатьох інших проєктів.

Напередодні нового «Кіносараю» буде презентовано й нову айдентику. Дизайнерка Дар’я Подольцева надихалась атмосферою та сільською природою, адже фестиваль традиційно відбувається просто неба на хуторі «Обирок».

Директоркою фестивалю є Діана Карпенко — проєктна менеджерка, співзасновниця мистецького хутора «Обирок», фестивалю «Кіносарай», проєктів «ART мобілізація» та «Освітній експеримент».

Програмний директор фестивалю — відомий режисер монтажу кіно Микола Базаркін, чиї фільми («Вулкан», «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», «Рози. Фільм-Кабаре», «Історія Зимового саду» та інші) неодноразово були відзначені преміями на кінофестивалях.

Організатори запрошують учасників до рефлексії над еластичністю сприйняття світу через програму фестивалю, природний простір хутору «Обирок» та інтеграцію в спільноту «Кіносараю».

 

 

Рубрики: Кино

Оставьте ваш комментарий