«Золота» полуниця. Свіжа ягода вже почала з’являтись на полицях магазинів та на ринках. Але ціни на неї – кусаються. Продавці пояснюють це тим, що поки не сезон. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ведучі Григорій Герман і Лілія Ребрик з’ясували, чи безпечна рання полуниця, навіть за високу ціну.

На полицях базарів і магазинів наразі можна зустріти вітчизняну тепличну полуницю чи ту, яку імпортували з інших країн: турецьку, іспанську та грецьку. Ціна на неї стартує від 200 гривень за кілограм. Проте головне питання навіть не в ціні, а в тому – чи безпечна вона.

«В Україні немає норм, які регулюють кількість нітратів у полуниці. До того ж, щоб ягода не зіпсувалась під час транспортування, перевізники хитрують і обробляють її хімікатами», – коментує нутриціолог Оксана Соколова в ефірі каналу «Україна».

Проте журналісти «Ранку з Україною» вирішили власноруч перевірити наявність нітратів у ранніх ягодах, допоміг у чому спеціальний тест, коштує який близько 100 гривень. А результат не змусив чекати.

«Ця полуниця містить нітрати. Тому людям зі слабким імунітетом, зі слабким здоров’ям, а також годуючим мамам, літнім людям і дітям такий продукт вживати не можна, – пояснює  нутриціолог. – Нітрати забруднюють кров, печінку і ми отримуємо отруєння».

А якщо дуже хочеться посмакувати улюбленою ягодою, то принаймні зробіть її безпечнішою.

«Слід вимочити полуницю чи будь-яку іншу ягоду протягом 30 хвилин. У процесі вимочування продуктів нітрати частково виходять. Для цього краще використовувати холодну фільтровану воду, можна додати трохи солі, адже сіль на себе перебирає ці шкідливі речовини», – пояснила експерт.

Та краще почекати сезонний врожай. Експерти запевняють: українська полуниця з’явиться у продажу вже наприкінці травня.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Оставьте ваш комментарий