Чорнобильська зона відчуження буде непридатною для життя ще тисячі років, адже Плутоній 239, один із найнебезпечніших елементів, остаточно розкладеться у 26 500 році. Утім, це не означає, що зона мертва. Інформаційно-розважальна програма «Загублений світ» на каналі 2+2 розповідає про чотирилапих мешканців Чорнобиля.

Здавалося б, що життя у Чорнобильській зоні відчуження зупинилося назавжди. Але насправді тепер тут живуть нові мешканці. Ці місця досі радіоактивні, однак в них більше немає пестицидів і дорожнього руху. Таке стрімке відродження дикої природи приголомшило навіть біологів.

Вовки 

Кілька років тому зграя вовків влаштувала лігво для нового виводку серед уламків знищених споруд. Імовірно, що батьки цих вовченят теж народилися у зоні і, можливо, ніколи не бачили людини. «Просто звільнилося місце. Якщо раніше вони мали певні квартали лісу для свого проживання, то зараз вони мають майже все, тому що 90% території зони відчуження не затронуті якоюсь систематичною діяльністю людини», — зазначає еколог-завідувач відділу Чорнобильського заповідника Денис Вишневський.

Дикі кабани

Дикі кабани за один сезон вбирають у 30 разів більше радіації, ніж становить безпечна норма, адже тут дуже багато грибів, якими вони люблять поласувати. Як відомо, гриби поглинають радіацію прямо з ґрунту. Таким чином травоїдні тварини із задоволенням ласують радіоактивними дарами природи, а хижаки — забрудненою дичиною. Тепер усі істоти переповнені небезпечними ізотопами. Тим не менш, вони здорові і мають потомство. Мало того, що тварини розплодилися у зоні в неймовірній кількості, вони ще й зовсім не бояться людей.

Лисиці

Відомий туристам лис Семен живе у рудому лісі, що прилягає до ЧАЕС. Під час аварії тутешня хвоя миттєво почервоніла від високих доз радіації. Усі дерева вирізали і закопали в землю. Ця територія досі вважається надзвичайно небезпечною, але Семен попри все вирізняється міцним здоров’ям і завжди виходить до гостей зони.

Бурі ведмеді

Бурих ведмедів тут не було більше століття. Якось для групи сталкерів, які нелегально пробралися в зону, це відкриття стало вкрай не приємним. Просто посеред під час прогулянки лісом вони натрапили на зубастого жителя.

Не пропустіть неймовірні історії та невідомі факти про людство і природу — в інформаційно-розважальному проекті «Загублений світ» на каналі 2+2.

 

Рубрики: ТВ

Оставьте ваш комментарий