На неділю, 2 травня, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА влаштує для глядачів марафон серіалу «Украдене щастя» та дві прем’єри: фільм «Весільний спадок» і концерт «Хореї Козацької».

О 12:00 в ефір вийдуть всі чотири серії мінісеріалу «Украдене щастя» поспіль. Герої класичної однойменної повісті Івана Франка переносяться у сучасний світ. Вчителька Анна заміжня за бізнесменом Миколою, але в її життя повертається перше кохання — Михайло. За межею, де пристрасть затьмарює розум й стає фатальною — чи зможуть герої побудувати своє щастя?

У фільмі зіграли відомі українські актори театру та кіно Наталія Доля, Анатолій Пашинін та Олексій Богданович. Саундтрек до фільму написав лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.


О 17:00 йтиме документальний фільм «Весільний спадок», в якому розповідається про весільні звичаї та обряди з різних куточків України. Режисер Олексій Гуз в етнографічному фільмі-реконструкції відтворив автентичну українську весільну традицію такою, якою вона була наприкінці XIX – початку XX століття. Глядачі зануряться у світ багатої, яскравої та різноманітної весільної культури восьми областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

Всі костюми є автентичними національними строями, які зберігаються у приватних колекціях. Пісні, що звучать у стрічці, є досі не відомими регіональними весільними піснями, які було знайдено, записано та відтворено спеціально для цього проєкту.


О 23:00 відбудеться прем’єра концерту музичного колективу «Хорея Козацька», який виконає стародавні пісні різних епох історії України. Під час концерту прозвучать: кондак Пресвятій Богородиці острозького наспіву  XV-XVII століття «Возбранній воєводі», кант кінця XVI-XVIII століття «Роже слічная, Діво чистая», пісня XVIII століття «Станьмо, браття, в коло!», пісня «DE LIBERTATE/ДО СВОБОДИ» на слова Григорія Сковороди та інші.

Дивіться у святкові вихідні суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Рубрики: ТВ

Оставьте ваш комментарий