В запису сингла Downtown прийняли участь музиканти з гурту Junket

В далекому 1992 році британські хулігани Stereo MC’s підірвали чарти всього світу з виходом синглу Connected. З перших же рядків цього зухвалого і ставного гіп-гоп/фанк хіта вокаліст Роб Берч повідомляє слухачеві про свої наміри: I’m gonna get myself connected. Слухач радісно танцював і навіть не здогадувався про те, що в цій веселій пісні йде мова про болісне внутрішнє пробудження: процес, що сьогодні назвали би модним терміном mindfullness.

Для українських артистів і української сцени рефрен I’m gonna get myself connected може мати інший сенс. Як ще, якщо не через подібні колаборації і «конекшени» ми можемо здійснити прорив на міжнародну сцену?

Електронний проект Literatura — одні з тих, хто точно готовий до такого прориву. Під цією милою оку книголюба назвою працюють двоє хлопців — Олександр Кас’янов та Ігор Тамбориста. Literatura — інтернаціональний проект. Саша живе у Києві, а Ігор — в Португалії.

За декілька років хлопці встигли відмітитись на багатьох впливових європейських лейблах. Їх релізи виходили на італійському Go Deeva, грецькому Madorasindahouse, Ocha Records з США та навіть на лейблі з Мозамбіку — My Other Side of the Moon.

Конект з Африкою в їх історії не випадковий. Literatura працюють в модному зараз жанрі afrohouse, нову хвилю популярності якого запустив топовий діджей з ПАР — Black Coffee. До речі, в дискографії Literatura є реліз, на якому заявлений Enoo Napa — протеже Black Coffee.

Окрім afrohouse, дует працює в жанрах електроніка і organic house, поєднуючи в своїй музиці клубний саунд і мелодизм живих інструментів. На новому релізі Downtown Literatura досягають практично еталоної синергії двох цих музичних стихій.

Динамічний танцювальний хаус-трек прикрашають партії тенор-саксофону та перкусії. Все по заповітам, що колись залишив нам Лоран Гарн’є — автор нетлінної Man with a Red Face. Свій новий трек Саша вирішив показати Робу Берчу — фронтмену Stereo MC’s. Вони давно знайомі і на лейблі Роба під назвою Connected (як би ще він називався!) вже виходив реліз Literatura.

— Ми познайомились з Робом і Ніком (Нік Халам, співвласник лейблу — прим.ред) ще минулого року. З тих пір багато спілкувались. Вони дали мені багато цінних поряд і допомогли зрозуміти, як взагалі розвивати свою кар’єру на електронній сцені. Це велика рідкість на такому рівні, і я за це їм дуже вдячний, — каже Саша.

В якийсь момент він наважився запропонувати Stereo MC’s зробити спільний трек. Ті погодились. «Я відразу розумів, що їх потрібно здивувати. Трек повинен бути особливим, не схожим на інші», — додає музикант. Для запису Literatura долучили музикантів з гурту Junket, заснованого двома учасниками відомого ейсід-джаз колективу Atomic Simao. Junket багатьом відомі як переможці премії Jager Music Awards. А ті ж Atomic Simao  — як переможці українського відбору на Sziget Festival в 2017 році.

Вже до готового треку Роб написав партію вокалу в своєму фірмовому даб-стилі. Сингл Literatura & Stereo MC’s очікувано вийшов на лейблі Connected та вже найближчим часом отримає міцну підтримку не тільки в Британії, а й по всій Європі. Ще одна маленька перемога української сцени и привід для того, щоб уважно слідкувати за подальшою карєрою проекту  Literatura.

Рубрики: Музыка

Оставьте ваш комментарий