Проєкт співачки NAVKA «Україна в піснях» здійснив справжній фурор в мережі та в ЗМІ, його вже називають «спражнім генетичним повідомленням» наступним поколінням, а кліпи з «Україна в піснях» використовують для навчання в школах та вузах.  «Україна в піснях» — 13 народних українських пісень оброблених на сучасну манеру та 13 якісних кліпів з різних куточків України.

NAVKA: «Несмотря на все сложности, результат превзошел ожидания!» (интервью «Телегиду»

«Проєкт Марини Тимофійчук «Україна у піснях» – це ориґінальний мистецький спосіб ревіталізації глибинних сенсів нашої самобутньої фольклорної традиції. Важливим застосуванням окремих фрагментів проєкту може стати їхнє залучення до інтерактивних методик навчання учнів на уроках української літератури чи під час народознавчих позакласних занять. Пісня «Засвіт встали козаченьки» – є блискучою ілюстрацією до способу життя, побуту, військової вправности та ментальних імперативів українського козацтва з органічно вплетеними ліричними образами матері й коханої дівчини».

Ярослав Гарасим,
доктор філологічних наук,
професор кафедри української фольклористики ім. акад. Ф.Колесси Львівського національного університету імени Івана Франка

В мережі вчителі та викладачі навчальних закладів часто рекомендують для перегляду цикл кліпів «Україна в піснях» співачки NAVKA, для підготовки до ЗНО та вивчення фольклору у вишах. Особливу увагу пропонують приділити кліпам «Засвіт встали козаченьки» та «Ой не ходи Грицю».

«Як фольклористка і як викладачка, яка готує школярів до ЗНО, я обов’язково пропоную дітям ознайомитися не лише із писаними в книжці текстами пісень, а й із музичними записами в автентичному виконанні чи в сучасних обробках. Дуже гарно діти сприймають відеокліпи Навки «Засвіт стали козаченьки» (ця пісня входить до програми ЗНО) та «Ой не ходи Грицю» (сюжет цієї балади лежить в основі програмного твору Ліни Костенко «Маруся Чурай»)».

Ольга Харчишин,
кандидат філологічних наук,
старший науковий співробітник відділу фольклористики Інституту народознавства НАН України (м. Львів)

Рубрики: Музика

Залиште ваш коментар