Народний артист Григорій Чапкіс, суддя шоу «Танці з зірками» пішов з життя на 91-м році життя після тривалої хвороби, спричиненої пневмонією. Проблеми зі здоров’ям розпочалися взимку. Вчора син Григорія Чапкіса, Грег Чапкіс, який мешкає у Сан-Франциско, опублікував сумний пост в соцмережах про смерть батька.

Легендарний артист півтора роки тому з розмахом відсвяткував своє 90-річчя, де численні гості бажали йому довгих років життя. Григорій Чапкіс завзято танцював «Циганочку» зі своїми студентками (про це ми писали тут), а ще отримав чергову нагороду з рук Президента — Орден Ярослава Мудрого V ступеню. Крім того, Григорій Чапкіс вже має медаль «За трудову завзятість, яку отримав ще у 60-му. А зовсім нещодавно хореограф займав крісло журі у популярному проекті «Танці з зірками» (7 сезон), а також у інших сезонах шоу.

«Головне моє багатство — це міцне здоров’я та цікавість до життя», — неодноразово зізнавався артист у інтерв’ю.

Григорій Чапкіс має двох дітей — сина Григорія і дочку Лілію, які теж стали хореографами, а його онучка Анна — актриса. Артист останнім часом  жив у цивільному шлюбі з жінкою Людмилою, на 52 роки молодшою за нього.

Хореограф народився у 1930 році в Кишиневі, який в той час входив до складу Румунії. Він був передостаннім з сімох дітей в єврейській родині (батько — шорник, мати — домогосподарка). У сім’ї говорили на ідиш.

Потім сім’я повернулася на свою батьківщину в Бендери, де Григорій Чапкіс в 1940 році вступив в танцювальний гурток місцевого Палацу піонерів. Після війни оселилися в Києві, де Григорій вступив до залізничного училища і в ансамбль пісні і танцю товариства «Трудові резерви».

Чапкіс танцював в Державному ансамблі пісні і танцю України (зараз — ансамбль танцю України імені П. Вірського). Був балетмейстером Театру імені Івана Франка; головним балетмейстером Сахалінського народного хору; керівником зразкового концертно-танцювального залу «Юність»; заступником директора Театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра.

 

Рубрики: Зірки

Залиште ваш коментар