Спекотні Купальські свята «Воплі Відоплясова» пропонують святкувати під справжній літній хіт «Купалочка», який записали разом із золотим голосом Ніни Матвієнко та гуртом «Божичі». Ця пісня уособлює в собі не тільки період розквіту природи та традиційного залицяння — можна сказати, що саме з «Купалочки» «ВВ» запускають в наші часи ще один виток розкриття українського етнокоду.

Олег Скрипка проявлявся завжди не просто рок-співаком та фронтменом гурту «Воплі Відоплясова». Також важлива частина його діяльності —  просування «культурного продукту», збереження традицій та вписування українського культурного контексту у сучасний світ. Власне, саме з цих міркувань він у 2004-му році заснував фестиваль «Країна мрій», завдяки якому була ініційована мода на етнічну традицію. Носити вишиванку та пишатися своїм походженням стало модно. А перше в Україні масове вдягання вишиванок відбулося саме на «Країні мрій».

Пісня «Купалочка» — повідає про єднання поколінь, про те, що є речі, які часу не підвласні. Якщо жити за «народним календарем» та відчувати дух предків, в певний момент життя наповнюється простим і переконливим сенсом буття. Так стається і у випадку із традиційними піснями. До сучасного українства «Купалочку», яка раніше передавалася з уст в уста, донесла фольклорист та етнограф Людмила Іваннікова: записала її текст та подарувала Ніні Матвієнко, бо так їй підказало серце. У 1998-му році Ніна Матвієнко представила пісню в авторському аранжуванні для більш широкого кола слухачів та поціновувачів. Трохи згодом Олег Скрипка запросив співачку виконати цей купальский гімн на відкритті першого фестивалю Країна Мрій у 2004 році.

Олег Скрипка: «Згадую, як протягом майже 15 років ми відкривали фестиваль разом із Ніною Митрофанівною саме цією піснею. Крізь роки ми пронесли «Купалочку», й саме так вона стала негласним гімном Країни Мрій. Врешті ми вирішили разом із «ВВ» зробити і записати нове, власне аранжування пісні. До участі у запису, звісно ж, запросили пані Ніну та наших друзів, гурт «Божичі», з якими разом колись починали історію фестивалю. Гадаю, природно, що кліп вийшов саме на Івана Купала — свято сонця та добра, якому вона колись і була присвячена».

 

Рубрики: Музика

Залиште ваш коментар