Нещодавно на своїх сторінках у соцмережах ведучий «Україна має талант» Сергій Притула зробив публікацію, у якій поділився цитатою із власного інтерв’ю для офіційного сайту телеканалу СТБ. Шоумен вирішив зробити акцент на тому фрагменті, де мова пішла про те, що українці мають пишатись не лише класиками чи історичними персонами – серед нас багато сучасників, які вже змінили нову історію України.

«Я вважаю, що нам важливо говорити про тих, хто робить добро вже й зараз… Хочу, щоб ті серед нас, хто приносить користь суспільству й дає приклад для наслідування, мали підтримку суспільства у своїх нелегких справах і отримували належну шану за свою працю».

Отже, ким з українських сучасників пишається Сергій Притула?

«Команда фонду Повернись живим, який заснував айтішник Віталій Дейнега. У 2014 році, у зв’язку з російською агресією, в Україні відбувся справжній сплеск волонтерської активості. Але мало кому вдалося підійти до волонтерської справи так системно, як «Повернись живим». Колосальна робота всієї команди стала запорукою того, що, практично в кожному бойовому підрозділі ЗСУ ви знайдете тепловізор чи прилад нічного бачення, маркований логотипом фонду. Майже 200 000 000 гривень зібраних коштів, які врятували життя тисячам українських воїнів – це просто неймовірно!

Я щиро захоплююсь своєю подругою Машею Єфросініною, яка є чудовим прикладом того, як свою впізнаваність і свій професійний талант можна конвертувати у важливі справи для тих, хто цього потребує. Для тих, ким не встигає займатись влада. Фонд Твоя опора акумулював за останні роки близько 100 000 000 гривень, які пішли на придбання вкрай необхідного медичного обладнання для порятунку життів тисяч маленьких українців, а також на придбання апаратів ШВЛ для хворих на коронавірус. Єфросініна вже кілька років є Почесним Послом ООН і переймається долею жінок, які потерпають від сімейного насильства. Коли минулого року Машу було нагороджено Орденом «За заслуги» III ступеня, багато хто не зрозумів, за що їй дали цю державну нагороду. І це було дуже прикро. Бо Маша, як ніхто інший, на неї заслуговував!

Ну й не можу не згадати про Владику Бориса Гудзяка, з яким маю честь бути знайомим. Він стояв біля витоків появи одного з найкращих навчальних закладів України – Український католицький університет, який був створений і функціонує без жодної копійки бюджетних коштів, виключно за кошти меценатів з усього світу. Я кілька разів проводив благодійні вечори під егідою УКУ й бачив, як Владика Гудзяк перетворює ці заходи з благодійного вечора на платформу для спілкування видатних економістів, філософів, політиків, освітян. Я зараз говорю не тільки про вітчизняну еліту, але і про людей зі світовим ім’ям. Подібні контакти потім мали своє продовження і виливались у цікаві проекти, які впливали на життя українців у тій чи іншій царині: від освіти до медицини».

Своїм постом Сергій Притула розпочав справжній флешмоб у соцмережах: його підписники в коментарях почали підтримувати ініціативу шоумена, називати імена сучасників та тегати тих, ким пишаються. Серед них спортсмени, волонтери та громадські діячі, співаки, актори. Деякі користувачі навіть називали своїх близьких людей, які є для них особистою підтримкою та натхненниками.

 

Рубрики: Новости

Оставьте ваш комментарий