З’явилися чутки — співачка завершує музичну кар’єру під цим іменем. Не можна сказати, що вони наробили багато галасу, але щоб розібратися та остаточно розставити крапки над «і», ТG звернувся до першоджерела — і, здається, Оля була відвертою.

— Чому Ольга Горбачова закриває проект Ольга Горбачова?

— Звучить дуже смішно. (Сміється.) Насправді я вже п’ять років Ольга Нікітіна, тому мені не боляче закривати проект Ольга Горбачова, бо я його з собою не ідентифікую.

Спочатку мені здавалося, що моє розтотожнення зі старим іменем сталося  саме через те, що я змінила прізвище у нашому другому шлюбі.  Якщо в першому шлюбі з Юрієм Нікітіним я була налаштована як «сучасна» кар’єристка і не взяла прізвище чоловіка, то у другому робила все традиційно, і перейти під захист його роду здавалось мені не такою вже й забобонною ідеєю. В останні роки я відчувала, що більше не можу бути Ольгою Горбачовою, але справжньою причиною для цього виявилось не нове прізвище, а стара родинна історія, яка відкрилась мені тільки минулого року.

Я обов’язково розповім усі драматичні подробиці тим, хто прийде на мій прощальний тур цієї осені, хто підтримував мене всі роки на ТБ і в музиці. Я дуже вдячна цим людям і хочу поділитися з ними рішучістю прощатися з тим, що зроблено в житті, — закривати старі двері та відкривати нові.

З Дмитром Дікусаром

 

— Закриття проекту означає, що співачка Ольга Горбачова склала руки?

— Вона не склала руки, а наклала на себе руки. (Сміється.) Поступово померла.

Я відчувала це вмирання і нещодавно прочитала, що у східних культурах, коли людина втомилася від себе, то вона може піти пожити три-шість місяців у храмі або просто змінити ім’я… Не знаю, чи дійду я до такого рішення у творчому житті, бо у приватному я вже змінила ім’я.

Але скажу так: якщо не знайду чогось такого, чого я в музиці ще не робила, якщо не знайду чогось революційного для мого творчого зростання і корисного для людей, то не буду більше писати пісні. Знадобиться ще рік чи два, щоб зрозуміти, куди мене веде такий безглуздий вчинок, як закриття власного успішного бренда. Я зможу розказати вам за два чи три роки свої висновки, і добре було б поїхати на цей час у подорожі, повільно розмірковувати. Але якщо ти заміжня жінка з дітьми, то ти можеш подорожувати лише вглиб себе й там шукати відповіді.

— Чи впевнені ви, що більше не захочете виступати публічно?

— Я не впевнена, що більше не зустрінуся зі своїми глядачами, що ніколи не з’явлюсь ніде як ведуча чи артистка. Я впевнена лише в тому, що цього більше не робитиме людина Ольга Горбачова. Її не існуватиме. Але змінити ім’я й займатися тим самим — це було б дуже просто. І мені кортить пошукати щось таке, у чому буде мій подальший розвиток. Зараз крутий період у моєму житті. Бо коли у жовтні я вже закінчу свій тур, поховаю старе, то прокинусь і створюватиму нову себе. Це захоплююче.

— Чув, ви готуєте два кліпи, що в них буде вибухового, і що то за пісні?

— Я зняла дві відеороботи до мого альбому «СИЛА». Вони дуже неочікувані, тому що, наприклад, у відео «ВДВОЙНЕ» ви побачите, власне, похорон Ольги Горбачової. Я запросила на публічне прощання багатьох своїх колег — зірок шоу-бізнесу. Звичайно, це чорний гумор, але, сподіваюся, вам сподобається. Це була неймовірна пригода. Уявіть, побувати на власному прощанні, коли люди кажуть про тебе або гарне, або нічого.

Але все ж таки в ці теми треба гратися обережно, бо можна загратися і справді позбутися життя. У мене на зйомках відбувся такий смертельний номер з оператором, який впустив на мене камеру. І якби не товстелезна перука, вона б розбила мені голову.

З Жаном-Клодом ван Даммом

— Ви сильна жінка, бо не боїтеся сміятися над собою? Чи приховуєте за сміхом слабкість?

— Я дійсно сильна жінка. Але у нашому другому шлюбі (з продюсером Юрієм Нікітіним. — Ред.), коли я свідомо зайняла позицію слабкої, то все ж таки помітила, що втрачаю внутрішню опору на саму себе й починаю спиратися на чоловіка навіть у професійних питаннях, з якими я круто могла впоратись і до знайомства з ним, і в нашому першому шлюбі.

Мені це не сподобалося (хоч це і зручно). Бо я відчула, як моя енергія застоюється. Аби визнати власну силу, я створила альбом «СИЛА». Мене це зцілило, як і жінок, що його слухали.

А щодо того, щоб сміятися над собою, то я завжди це могла. Самоіронія — моя сильна професійна сторона ще з часів телебачення.

— Як оцінюєте свій внесок в українську музику за минулі роки в шоу-бізнесі?

— По-перше, я та людина, яка створювала музичне телебачення. У нас в Україні його не було. Я була першою серед перших.

Потім, на піку своєї телевізійної кар’єри, знайшла сміливість залишити рейтингові проекти й видати музичний альбом. Це був перший приклад у нашій країні, коли телезірка не побоялась втратити позиції і стати ще й музикантом. Це зараз артист і веде, і співає, і в кіно грає, а тоді жанри були відокремлені, і мій вчинок здавався безперспективним.

Мій внесок є великим  і як дружини чоловіка, який створював музичний бізнес. Бо я зі своїм чоловіком вже 23 роки. Моя не менш сильна роль — бути музою. Я справді надихала його на багато проектів та в усьому допомагала.

Золотий склад гурту АРКТИКА

— У чому, на вашу думку, була головна фішка співачки Ольги Горбачової?

— Я б виділила головну фішку мого гурту «Арктика» — це був гумор, самоіронія, легкість, позитив. А основна моя фішка як сольної виконавиці — це психологічна музика. Мій останній альбом «СИЛА» — це віяння нового часу. Я вклала енергетичний запал не в годинний сеанс чи товсту книгу, а, уявіть, у трихвилинну пісню. Тому основна фішка, як я вже казала, — це психологічна музика. Дуже пишаюся цією роботою. Таким альбомом, як «СИЛА», можна дійсно завершувати свою кар’єру, бо ти створив щось справді круте як автор, бо пісні так само хітові, як і корисні.

— У чому була головна проблема співачки Ольги Горбачової?

— Головна проблема співачки Ольги Горбачової, як і телеведучої, була у відсутності внутрішньої цінності. Я ніколи себе не цінувала за свої таланти, сміливість, відповідальність, природну красу. І крутість завершення проекту полягає в тому, що люди лише зараз розкрили в мені ті почуття, які вони пережили разом зі мною за 25 років кар’єри. Через соцмережі я відчуваю емоційний зв’язок з прихильниками та колегами (чого раніше не було, була тільки відомість) і можу оцінити, як багато зробила в індустрії.

Ще одна проблема Ольги Горбачової — це перфекціонізм, який заважав отримувати задоволення від усіх тих неймовірних благ і можливостей, які мені дала професія і статус.

— Чому продюсер Юрій Нікітін підтримав це ваше остаточне бажання? Як гадаєте, він побачив у цьому чудовий інфопривід для піару?

— Юра як чоловік мене завжди підтримує. Навіть якщо ці рішення здаються йому позбавленими сенсу. Ви ж знаєте, що з жінкою сперечатися — це даремно витрачати сили.

Він не є моїм продюсером, тому міг підтримати тільки як друг. Якби він був моїм продюсером, то, напевно, відмовив би мене від цього, бо він знає, наскільки цілісним і міцним є зараз мій бренд. Він завжди каже, що я створила цілий всесвіт для жінок, а не окремо музику.

На щастя, він тільки мій чоловік. Чоловік, який мене любить, завжди вислухає, завжди поставить ще 100 запитань, аби перевірити, чи справді я цього хочу. Про це рішення ми радились щонайменше півроку, аж поки він не переконався, що не варто мене відмовляти.

Нікітіни у повному складі

— Можливо, Юрій мріє реалізувати своє потаємне бажання зробити з Ольги Горбачової стовідсоткову домогосподарку й закрити у золотій клітці?

— Я могла стати домогосподаркою, якби він цього хотів, і я цього бажала вже неодноразово протягом 23 років стосунків. Але я — особистість, яка хоче розвиватися в усіх напрямках, у всіх семи життях жінки: і як господиня, і як коханка, і як зірка, і як жінка, і як муза, і як чарівниця, і як душа. Це ідеологія та концепція мого життя, якою я ділюся з усіма жінками, бо наше щастя саме в балансі всіх цих ролей.

А пташкою в золотій клітці я вже давно стала. І будували ми цю клітку за наші спільні з чоловіком гроші. Бо коли познайомились, то жили не в золотій клітці, а у квартирі, яку я знімала. А потім ми жили у квартирі, яку я купила за свої телевізійні гонорари. Бо він завжди вкладав у розвиток своєї компанії. А я вже як відома телеведуча могла всі гроші не вкладати у створення власного бренда, а інвестувати в нерухомість. Тому ця наша зараз уже дуже велика й гарна золота клітка побудована нашими спільними зусиллями.

— А що буде з вашим концертним вбранням?

— Частину я вже відкладаю старшій донечці (костюми їй дуже подобаються), з частини хочу зробити мікс на прощальне турне. У мене є бажання — зробити best і на шоу, і випустити наступного місяця кращий альбом, і з вбрання показати найкраще. Багато людей пам’ятають мій такий пір’яний стиль і сукні з кліпу «Я буду, буду самой яркою звездой» та інші знакові наряди, з якими я асоціююсь. А далі що з ними роботи — не знаю. Запропонуйте!

— Коли чоловік-продюсер виведе доньок на велику сцену? Чи хочуть вони прийти вам на заміну?

— Світ давно змінився, жінки самостійні, і їм не потрібно, аби хтось виводив їх за ручку на той шлях, де вони зростатимуть. Якщо говорити про родинне життя, то й справді чоловік — це шлях, і він задає глобальний напрямок у вихованні дітей.

Що ж до життя професійного, то кожна жінка обирає його сама. «Замінити мене» доньки не можуть, тому що кожна особистість унікальна. Вони вийдуть на сцену (якщо вийдуть) не аби замінити, а тільки через своє бажання та готовність сказати щось важливе через творчість.

І допомога татка-продюсера їм для цього не потрібна. Їм потрібна віра їхнього батька в те, що у них все вийде.

Оставьте ваш комментарий