У джунглях Амазонії ви можете не помітити поселення, навіть якщо знаходитесь біля нього. Адже стежки, якими ходять місцеві, заростають за лічені години. Єдиний вільний шлях тут — це ріка, в якій водяться найнебезпечніші хижаки світу. Секрети цього загадкового місця дізнавалися журналісти програми «Загублений світ» на каналі 2+2.

Перші племена з’явилися у лісах Амазонки 11 тисяч років тому — набагато пізніше, ніж люди заселили інші континенти планети. Але більшість племен зовсім не такі, якими ми їх уявляємо, каже українська мандрівниця Ольга Ситник, яка побувала в Амазонії.

«Я думала, що вони будуть наполовину оголені, всі розмальовані, в масках, наполовину дикі. І те, що я побачила, мене здивувало, тому що люди були одягнуті в джинси, звичайні футболки, кросівки. Вони виглядали досить сучасно», — розповідає Ольга. Але дещо відрізняє їх від нашого світу. У мовах відомих племен немає майбутнього часу та поняття «я».

Поруч з мирними поселеннями живуть ті, хто готовий захищатися від незнайомців зі зброєю у руках. Чотири роки тому ці племена атакували лісорубів, що працювали у джунглях. «Вони зараз багато мігрують, тому що їх виживають з їхніх земель. Ця агресивність має підстави. Це відповідь на нашу діяльність», — пояснюють експерти. 

«Вартові лісу» — так називають членів племен-відлюдників, які не хочуть мати нічого спільного із прогресивною цивілізацією. Фермери та лісозаготівельники знищують їхній дім — джунглі, тому вони для них — вороги. 

На берегах Амазонки мешкають понад 100 неконтактних племен, деякі з них вбивають усіх чужаків на своїй території. 

Під час подорожі до лісів Амазонки режисер та ведучий Євген Синельников був вражений місцевою культурою. Своїми спогадами він поділився з журналістами «Загубленого світу»: «Ми пішли ловити анаконду. Вони знаходять якийсь отруйний корінь рослини, вимочують його у воді — вона «вбиває» отруту. Усі анаконди виповзають подихати, він (місцевий) ловить її і такий: «До речі, тільки до очей не торкайтеся, бо миттєво осліпнете».

 Ще більше шокуючих, неймовірних фактів про Амазонку — дізнавайтеся у сюжеті інформаційно-розважального проекту «Загублений світ» на телеканалі 2+2.

 

Рубрики: ТБ

Залиште ваш коментар